VI Charytatywny Koncert Świąteczny #śledźpingwinaI

Mateusz Kurza - blog 04/12/2018 22:31
STY 16
Jazzon Live Jazz Club godz: 18:00

Idea Charytatywnego Koncertu Świątecznego zrodziła się w 2013 roku. Od tamtego czasu nieprzerwanie jest kontynuowana i rozwijana przez grupę białostockich muzyków.

Charytatywny Koncert Świąteczny to stały punkt na mapie wydarzeń kulturalnych Białegostoku. Niepowtarzalny klimat i ciepła, rodzinna atmosfera co roku przyciągają publiczność w każdym wieku.

Wydarzenie jest przede wszystkim ogromną dawką świątecznej muzyki w aranżacjach tworzonych przez przedstawicieli młodej białostockiej sceny muzycznej. To wyjątkowa okazja, aby usłyszeć autorskie wersje kultowych świątecznych i rozrywkowych przebojów oraz poczuć magię zbliżających się świąt.

Podczas Koncertu odbywa się kiermasz domowych ciast oraz przedmiotów związanych ze świętami. W kiermaszu biorą udział lokalni restauratorzy, którzy specjalnie na tę okazję przygotowują dania serwowane na miejscu. Każdy z widzów koncertu może również nabyć los, uprawniający do wzięcia udziału w loterii świątecznej.

Zebrana w ten sposób suma trafia do puli koncertu i wraz z pozostałymi środkami w całości przekazywana jest na wybrany wcześniej cel.

W ciągu pięciu edycji koncertu udało nam się zebrać ponad 40 tysięcy złotych. Środki te umożliwiły m. in. pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji oraz zakup sprzętu medycznego. Spełniliśmy również marzenia podopiecznych białostockich fundacji - zakup aparatu lustrzanki oraz wyjazd do Legolandu w duńskim mieście Billund. Na koncertach bawiło się łącznie około 3000 osób, a na scenie wystąpiło 114 artystów, którzy wykonali 96 utworów. Dało to w sumie ponad 10 godzin muzyki.

Celem poprzedniej, V edycji Charytatywnego Koncertu Świątecznego było ufundowanie protez 18-letniemu Konradowi, który w wyniku tragicznego wypadku samochodowego stracił obie nogi. Cała akcja zakończyła się zebraniem blisko 20 tysięcy złotych, co pozwoliło na sfinansowanie zakupu robionych na miarę protez, dzięki którym chłopak znowu może chodzić.

W tegorocznej, VI edycji Charytatywnego Koncertu Świątecznego zbieramy fundusze na pomoc 15-miesięcznemu Olusiowi. Chłopiec przeszedł wylew w ośrodkowym układzie nerwowym oraz cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Przezwyciężenie skutków tych chorób wymaga codziennej pracy całej rodziny. Dzięki wytrwałości dziecka i sumienności rodziców, którzy poświęcają mu każdą chwilę, widoczne są już pierwsze efekty rehabilitacji. Jednak wszystkie te działania generują wysokie koszty, którym rodzice Olusia sami nie są w stanie sprostać. Aby umożliwić chłopcu dalszy rozwój potrzebny jest zakup niezbędnych sprzętów rehabilitacyjnych, takich jak pionizator, ortezy na nogi czy fotelik rehabilitacyjny. Dodatkowo Oluś musi systematycznie korzystać z turnusów rehabilitacyjnych oraz uczęszczać do neurologopedy, na terapię widzenia i zajęcia ruchowe na basenie. W najbliższej przyszłości planowany jest również zabieg rizotomii, która może zmniejszyć spastykę u chłopca.

 

  • edycja Charytatywnego Koncertu Świątecznego odbędzie się 16 grudnia 2018 (niedziela) o godz. 18:00 w Jazzon Jazz Live Club (Sienkiewicza 3, Białystok).

 

Proszę o odpowiedź zwrotną, czy możemy liczyć na Państwa wsparcie.
Zapraszamy również na naszego facebooka, gdzie znajdują się zdjęcia oraz informacje.
www.facebook.com/charytatywnypingwin

VI Charytatywny Koncert Świąteczny #śledźpingwinaI komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama