Wiadomości, Voyager Trans Supraśla dowiezie - zdjęcie, fotografia

Od poniedziałku nie ma już połączeń autobusowych z Białegostoku do Supraśla i w przeciwną stronę realizowanych dotychczas przez Voyager Trans. Przewoźnik zawiesił wszystkie połączenia na tej trasie. Nie wiadomo czy jeszcze kiedykolwiek wrócą.

Supraśl od Białegostoku dzieli jedynie około 13 kilometrów. Jednak dla mieszkańców, którzy nie posiadają własnego środka transportu, od teraz ten fragment jest właściwie nie do pokonania. Najpierw część połączeń zawiesiła spółka PKS Nova, a od poniedziałku, 1 lipca, wszystkie połączenia pomiędzy Supraślem a Białymstokiem zawiesiła firma Voyager Trans. Zresztą o tym, że tak się może stać mówiono już od kilku miesięcy. A teraz zwyczajnie stało się to faktem.

Taka sytuacja to poważny problem dla mieszkańców, którzy do tej pory dojeżdżali do pracy lub do urzędów albo placówek medycznych za pomocą środków transportu zbiorowego. Po zawieszeniu usług Voyager Trans Supraśl właściwie został niemalże odcięty od stolicy Podlasia. Dość szybko trzeba będzie zorganizować inną możliwość przejazdu dla mieszkańców, co wydaje się zadaniem obecnie nie łatwym do wykonania. Sam przewoźnik Voyager Trans wydał już na swoich stronach internetowych oświadczenie odnośnie zawieszenia połączeń.

Szanowni Pasażerowie,

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA PRAWIE 10 LAT WSPÓLNYCH PODRÓŻY NA TRASIE BIAŁYSTOK – SUPRAŚL.

BYŁY LATA LEPSZE, BYŁY I GORSZE ALE DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY WSPÓLNIE SPĘDZONY DZIEŃ – A TYCH DNI BYŁO AŻ 3 503! JEŹDZILIŚMY DLA WAS KAŻDEGO DNIA I TO WY BYLIŚCIE Z NAMI PRZEZ TEN CZAS! DZIĘKUJEMY!!!

ROZUMIEMY, IŻ CHCECIE PODRÓŻOWAĆ AUTOBUSAMI NISKOPODŁOGOWYMI, Z KLIMATYZACJĄ, CHCECIE MIEĆ GĘSTĄ SIEĆ POŁĄCZEŃ, OD 5 RANO DO 22. MY TEŻ TAK CHCEMY ALE NIE DA SIĘ PODNIEŚĆ JAKOŚCI ŚWIADCZONYCH USŁUG PRZY UTRZYMANIU DOTYCHCZASOWYCH CEN.

BILET W KZK W 2008 ROKU KOSZTOWAŁ 5,90 ZŁ; VOYAGER 27.11.2009 OBNIŻYŁ CENĘ NA 4,50 ZŁ – DZIŚ, PO 10 LATACH, BILET KOSZTUJE 6 ZŁ. MIESIĘCZNY W 11.2009 KOSZTOWAŁ 115 ZŁ, PO 10 LATACH KOSZTUJE 160 ZŁ. DLA PORÓWNANIA: LITR ROPY W 2009 KOSZTOWAŁ 3,50 ZŁ; DZIŚ KOSZTUJE 5,10 ZŁ.

SZANOWNI PASAŻEROWIE, NIE OBRAZILIŚMY SIĘ NA WAS – MACIE PRAWO WYRAŻAĆ SWOJE NIEZADOWOLENIE. NIE CHCEMY WAS SKAZYWAĆ NA PODRÓŻ, KTÓRA WAS NIE ZADAWALA I DLATEGO OD 1 LIPCA 2019 ZAWIESZAMY KURSY NA TRASIE BIAŁYSTOK – SUPRAŚL. PRZEPRASZAMY WAS ZA WSZYSTKIE NIEDOGODNOŚCI, UTRUDNIENIA, NIEMIŁE SYTUACJE.

MY CAŁY CZAS PRACUJEMY, ANALIZUJEMY, WYCIĄGAMY WNIOSKI, OGLĄDAMY NOWSZE AUTOBUSY – MAMY SWOJE PLANY I ROZWAŻAMY KILKA WARIANTÓW. CZEKAMY TEŻ NA PRZETARG, KTÓRY MA ROZPISAĆ URZĄD GMINY.

                                      POZDRAWIAMY SERDECZNIE!” – tak brzmi pełne oświadczenie Voyager Trans.

Pod znakiem zapytania stoją także połączenia autobusowe, które miały być wkrótce realizowane przez Białostocką Komunikację Miejską. Burmistrz chciał przywrócenia linii 111, która przestała kursować w 2016 roku. Ten temat jednak będziemy jeszcze poruszać oddzielnie na naszych łamach.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: Voyager Trans)

Voyager Trans do Supraśla już nie dowiezie komentarze opinie

 • gość 2019-07-02 10:27:41

  Jak się nie ma niskopopołogowych autobusów, ani klimatyzacji, to trzeba mieć kulturalnych, uśmiechniętych kierowców, a nie chamów, którzy zachowują się jak w swojej oborze, i dla których samo wożenie pasażerów jest pracą "za karę". Ja za Voyagerem nie będę tęsknił.

 • gość 2019-07-02 11:16:18

  Wój Supraśla postanowił zahejtować prywatną firmę na tzw. "konsultacjach" i się przeliczył.

 • gość 2019-07-02 14:21:22

  Sprawę rozwiązali po mistrzowsku - krótkim ostrym cięciem. Tak samo radziłbym zrobić ZDM Białystok w przypadku nowych inwestycji drogowych i tzw. konsultacji społecznych, gdzie roszczeniowe społeczeństwo daje upust swojemu niezadowoleniu. Protestom nie ma końca. Nie podoba się, że będzie się budować, to kolejne 30 lat poczekajcie na drogę.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-02 15:37:40

  Jak by chciał niskopodłogowe autobusy z klimatyzacja to by sobie kupił. Nie znacie tego człowieka. A jak kierowca cham to liścia dla pokory .

 • gość 2019-08-04 18:05:36

  Wstyd!!! XXI wiek a nie ma połączenia uzdrowiskowe miasteczko ze stolicą Podlasia. Nie każdy ma samochód i nie każdy może sam dojechać. Szukałam teraz jak mam dojechać do Supraśla z Białegostoku i z powrotem i niestety zawiodłam się. Mając 60 lat będę szła na piechotę żeby dostać się do tego miejsca. Żal za serce ściska jak nie szanuje się mieszkańców. Gdzie są władze miast. Mają samochody to w d... mają innych. Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama