W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej usłyszycie wycie syren

Wiadomości, rocznicę wybuchu wojny światowej usłyszycie wycie syren - zdjęcie, fotografia
WRZ 01
godz: 12:00

W najbliższą niedzielę, 1 września, w całym mieście będzie słychać syreny alarmowe. Sygnał powinniśmy słyszeć przez około minutę. Będzie to forma upamiętnienia ofiar po 80 latach od wybuchu II wojny światowej.

Kolejny raz w tym roku mieszkańcy Białegostoku oraz innych miast województwa podlaskiego usłyszą syreny alarmowe. Uprzedzamy o tym, aby nikt się nie niepokoił. Syreny zostaną włączone w dniu 1 września w południe, w rocznicę najtragiczniejszych zdarzeń minionego stulecia, jakim był wybuch II wojny światowej. Tego dnia przed godziną piątą rano hitlerowskie Niemcy wkroczyli zbrojnie do Polski.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku informuje, iż w dniu  1 września 2019 r., jednostki samorządu terytorialnego na terenie całego województwa uruchomią  syreny alarmowe w celu upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Włączenie syren będzie jednocześnie testem sprawności urządzeń systemu wykrywania i alarmowania, wykorzystując w tym celu uregulowania zawarte w art. 10 ust. 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r., w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 poz. 96).  Sygnały alarmowe  przekazywane w tym dniu będą ćwiczebne. Rodzaje alarmów i zasady postępowania po usłyszeniu sygnałów alarmowych i komunikatów ostrzegawczych znajdziesz w poradniku: http://e-podlaskie.eu/documents/10192/112192/play_0-3.swf” – czytamy w komunikacie przesłanym przez Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Podlaskiego.

W niedzielę, 1 września, będą odbywały się w różnych miastach uroczystości związane z upamiętnieniem ofiar największego konfliktu zbrojnego w dziejach świata. W ciągu blisko sześciu lat wojny zginęło około 33 milionów ludności cywilnej. Niektóre walczące strony dopuściły się licznych zbrodni wojennych oraz zbrodni przeciwko ludzkości. Szczególnie dobrze udokumentowana jest zbrodnicza działalność Niemców zakładających obozy koncentracyjne, będące narzędziem ludobójstwa podbitych narodów. Obozy funkcjonowały praktycznie do końca wojny.

W Białymstoku główna uroczystość odbędzie się 1 września o godz. 12.00 pod Pomnikiem Obrońców Białegostoku na Wysokim Stoczku, gdzie zostaną złożone kwiaty. Hołd obrońcom miasta i żołnierzom września oddadzą m.in. przedstawiciele władz i służby mundurowe.

(Cezarion/ Foto: pixabay.com/ loudspeakers)

W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej usłyszycie wycie syren komentarze opinie

  • gość 2019-08-31 15:23:20

    I festyn husarski :)

  • gość 2019-09-01 12:09:23

    no i gdzie te syreny ??? Na Antoniuku nic nie było !!!! czekałem od 11:45 - 12:07 i NIC !

  • gość 2019-09-01 12:10:25

    No i gdzie te syreny ??? Na Antoniuku nic nie było !!!! czekałem od 11:45 - 12:07 i nic !

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama