W akcji "Halo, czy mnie widzisz?" już wzięło udział 1000 dzieci. WORD Białystok zaprasza kolejnych chętnych

Od początku października WORD w Białymstoku prowadzi intensywne zajęcia w ramach akcji "Halo, czy mnie widzisz". Jej główny cel - to poprawa bezpieczeństwa na drogach. Jest ona skierowana głównie do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Instruktorzy WORD (Paweł Dunaj i Agnieszka Orzechowska) odwiedzili 10 szkół i przedszkoli z terenu całego województwa, a w zajęciach bezpieczeństwa ruchu drogowego wzięło udział prawie 1000 dzieci. Akcja została wsparta przez samorząd województwa podlaskiego.

Na apel WORD-u Białystok odpowiedziało 10 placów. Tylko dwie to szkoły białostockie. Pozostałe pochodzą z Brańska, Łap, Bielska Podlaskiego, Tykocina i Wasilkowa.  Zdobyta wiedza z całą pewnością przyda się im w życiu w wielu różnych sytuacjach, jakie można spotkać na drodze oraz w jej pobliżu.

Zajęcia w ramach akcji to emisja filmu "Halo, czy mnie widzisz?" oraz lekcje bezpieczeństwa dla najmłodszych, wzorowane na norweskiej akcji „Venner på veien”. AKcja WORD wzorowana jest na społecznej kampanii przygotowanej przez norweskie stowarzyszenie przewoźników NFL. W jego ramach dzieci z 1. oraz 2. klasy szkoły podstawowej uczone są bezpiecznego zachowania w otoczeniu samochodów ciężarowych, na czele z unikaniem tzw. „martwego pola”. Główną zasadą ma być machanie do kierowców, by upewnić się, że my dziwimy ich, a oni widzą nas.

Klip umieszczony na naszym profilu YT oraz Fb zanotował grubo ponad 3 miliony wyświetleń i ta liczba cały czas rośnie. 

- Nasz cel to dotarcie do jak największej liczby szkół i przedszkoli, aby uświadomić zagrożenia "martwej strefy" widzenia. Chcemy też zorganizować szkolenie dla kierowców ciężarówek, aby także i oni mieli świadomość niebezpieczeństwa jakie ich pojazdy niosą dla najmłodszych. Akcja była bardzo intensywnie prowadzona w październiku, ale na razie zawieszamy ją na 2 tygodnie. Od połowy listopada ponownie zapraszamy szkoły do udziału w lekcjach bezpieczeństwa drogowego - mówił Paweł Dunaj, koordynator akcji. 

(Cezarion/ Foto: WORD Białystok)

Reklama

W akcji "Halo, czy mnie widzisz?" już wzięło udział 1000 dzieci. WORD Białystok zaprasza kolejnych chętnych komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama