W białostockich szkołach będą znikały bariery architektoniczne

Wiadomości, białostockich szkołach będą znikały bariery architektoniczne - zdjęcie, fotografia

W kolejnych placówkach oświatowych zostaną wykonane prace budowlane, dzięki którym znikną bariery architektoniczne utrudniające dostęp osobom niepełnosprawnym. Miasto poszukuje wykonawcy, który zrealizuje inwestycję w jeszcze w tym roku.

Prace budowlane dotyczące likwidacji barier architektonicznych zostaną przeprowadzone w dwóch obiektach. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 przy ul. K. Pułaskiego mają być wykonane pochylnie z balustradami dla osób niepełnosprawnych przed wejściem do budynku i przy parkingu, a drzwi wejściowe – wymienione na szersze. Powstanie tam także parking dla niepełnosprawnych. Specjalna pochylnia pojawi się także przy wejściu do Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Wesołej, od strony parkingu.

Likwidacja barier architektonicznych w placówkach oświatowych jest dla nas ważna. Konsekwentnie wprowadzamy udogodnienia w kolejnych obiektach, tak aby jak najwięcej potrzebujących miało komfortowy, swobodny dostęp do placówek – zapewnia zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.

Zadaniem wykonawcy wyłonionego w przetargu będzie opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych. Termin zakończenia prac w ZSP nr 2 zaplanowano na połowę października 2018 r., a w SP nr 6 – na koniec września 2018 r. Oferty można składać do 21 czerwca w Departamencie Inwestycji Urzędu Miejskiego przy ul. Składowej 11. Szczegółowe informacje o przetargu są na stronie www.bip.bialystok.pl.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. ASM)

W białostockich szkołach będą znikały bariery architektoniczne komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama