16°C słabe opady deszczu

W Białymstoku będziemy obchodzić Polski Dzień Bluesa

Kiedy: 2017-09-17 , godzina: 18:00

Kultura, Białymstoku będziemy obchodzić Polski Dzień Bluesa - zdjęcie, fotografia

Białostocki Ośrodek Kultury i Fundacja M.I.A.S.T.O. Białystok zapraszają na obchody Polskiego Dnia Bluesa! Odbędą się one już w najbliższą niedzielę, 17 września 2017 r. Tego dnia należy się nastawić na porcję porządnej muzyki, oczywiście bluesowej.

16 września, w rocznicę urodzin B.B. Kinga, z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego w Polsce obchodzony jest Dzień Bluesa. W całym kraju, również w Białymstoku, w okolicach tej daty organizowane są różnego rodzaju imprezy o charakterze bluesowym: koncerty, festiwale, wystawy plastyczne, radiowe audycje muzyczne, wspólne spotkania miłośników muzyki.

Grzegorz Kapołka – gitarzysta bluesowy i jazzowy pochodzący ze Śląska. Członek Akademii Fonograficznej. Wielokrotny zwycięzca w kategorii najlepszy polski gitarzysta bluesowy. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. „Gitarzysta Roku 2014” według czytelników magazynu Twój Blues. W rankingu „Gitarowy Top” (2002) został uznany za najlepszego gitarzystę bluesowego w Polsce, natomiast płyta „Blue Blues II” zajęła 1 miejsce w kategorii „Najlepsza płyta gitarowa Blues”. „Blue Blues” została uznana przez prestiżowe czasopismo „Muzyk” za „najlepszą polską płytę bluesową jaka kiedykolwiek się ukazała”, a przedostatnia ostatnia płyta Tria otrzymała nominację do nagrody „Fryderyk” w kategorii -„Najlepszy album roku – Blues”.

Grzegorz ma swoim koncie ma 5 płyt autorskich, 2 koncertowe oraz ponad 50 krążków, na których udzielał się jako muzyk sesyjny. Wiosną ukazał się piąty studyjny album Tria – „5th Avenue Blues”. W skład zespołu Grzegorz Kapołka Trio wchodzą wybitni muzycy – basista Dariusz Ziółek i perkusista Grzegorz Poliszak.

Kamiński & Tymkoff – zespół wykonuje głównie autorskie kompozycje, utrzymane w stylistyce blues-rockowej. Zdecydowanym atutem grupy jest duża dawka pozytywnej energii, którą potrafi zelektryzować publiczność na koncertach. Mocne, rytmiczne granie uzupełnia solidna porcja gitarowych i harmonijkowych riffów i solówek. Dużą ciekawostką jest harmonijka ustna, podłączona do kolumny Leslie, do złudzenia naśladująca brzmienie organów Hammonda. Muzycy na co dzień koncertują z wieloma gwiazdami muzyki rockowej i popowej. Kamiński & Tymkoff grali wielokrotnie w Polsce i na Litwie, gdzie zawsze przyjmowano ich z dużym entuzjazmem.

Skład: Marek Tymkoff – gitara i wokal, Tomek Kamiński – harmonijka, Paweł Wolski-Rzewuski – bass, Paweł Markiewicz – perkusja.

Polski Dzień Bluesa

godz. 18.00 – odsłonięcie nowej tablicy w Alei Bluesa

godz. 18.30 – koncert: Kamiński & Tymkoff oraz Grzegorz Kapołka Trio

Bilety: 25 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu) – dostępne w kasie kina Forum i na stronie: www.bilety.bok.bialystok.pl

(Źródło: BOK/ oprac. Kalina/ Foto: BI-Foto)

 

W Białymstoku będziemy obchodzić Polski Dzień Bluesa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl