Wiadomości, Białymstoku pojawi wkrótce widzimisiów - zdjęcie, fotografia

Już niedługo w naszym mieście będzie można natknąć się na figurki misiów – „WidziMisiów”. 15 rzeźb przedstawiających niedźwiadki pojawi się w różnych punktach Białegostoku. To kolejna atrakcja zarówno dla mieszkańców, jak i turystów odwiedzających stolicę Podlasia.

Figurki „WidziMisiów” wyznaczą nowy miejski szlak turystyczny „Białystok WidziMisie”. To pomysł zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego 2018, na którego realizację zagłosowało ponad 630 mieszkańców. Według projektu rzeźby mają pojawić się w charakterystycznych miejscach w mieście oraz tych mniej znanych, ale nieprzypadkowych – wybranych ze względu na kontekst historyczny lub kulturowy.

Niedźwiadki zostaną ustawione m.in. przy Alei Bluesa (Miś Bluesman), ul. L. Zamenhofa (Miś Ursido), ul. Kalinowskiego (Miś z marionetką), ul. Warszawskiej (Miś Strażak), ul. Zwycięstwa (Miś Podróżnik), na Placu NZS (Miś Student), przy Starym Rynku (Miś Handlarz). 

Utworzenie szlaku turystycznego wyznaczonego przez rzeźby niedźwiadków nie tylko podniesie atrakcyjność turystyczną Białegostoku. Będzie też mieć wymiar humorystyczny. Pomysł nawiązuje do stereotypowego myślenia, że po naszym mieście chodzą niedźwiedzie. Dzięki figurkom WidziMisiów puścimy oko do wszystkich żartownisiów – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Miasto ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji projektowej figurek. Prace konkursowe można składać do 30 sierpnia 2019 r. do godz. 15.00 w Referacie Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego przy ul. Kościelnej 1A. Konkurs jest skierowany do dyplomowanych rzeźbiarzy, artystów plastyków i konserwatorów dzieł sztuki, a także pracowni artystycznych i firm zajmujących się projektowaniem obiektów małej architektury. Na realizację projektu „Białystok WidziMisie” przeznaczono 85 tys. zł. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: www.bip.bialystok.pl.

(Źródło: bialystok.pl/ oprac. ASM/ Foto: Facebook/ BialystokWidziMisie)

W Białymstoku pojawi się wkrótce 15 widzimisiów komentarze opinie

  • gość 2019-08-21 16:01:32

    Treść komentarza...

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama