Wiadomości, Białymstoku trzeba zapewnić fachową pomoc osobom niepełnosprawnym - zdjęcie, fotografia

W latach 2019-2021 w Białymstoku będą prowadzone liczne działania wspierające osoby niepełnosprawne i ich rodziny lub opiekunów. Miasto ogłosiło otwarty konkurs ofert na realizację tych działań przez najbliższe trzy lata. Do udziału w konkursie można zgłaszać się do 13 grudnia 2018 r.

Wśród zadań dla zwycięzców konkursu ofert na lata 2019-2021 będzie m.in. prowadzenie mieszkań chronionych – treningowych przeznaczonych dla osób chorujących psychicznie. Na ten cel Miasto planuje przeznaczyć w każdym roku 210 tys. zł. Mają być prowadzone również mieszkania ze wsparciem – adaptacyjne – dla osób z zaburzeniami psychicznymi, co będzie kosztować rocznie 15 tys. zł.

Ponadto Miasto zamierza kontynuować działania zapewniające opiekę wytchnieniową dla rodziców lub opiekunów osób ze spektrum autyzmu (160, 170 i 180 tys. zł w kolejnych latach) i osób z niepełnosprawnością intelektualną (100, 110 i 120 tys. zł w kolejnych latach).

Rodziny z dzieckiem z niepełnosprawnościami będą mogły skorzystać z pomocy psychologiczno-terapeutycznej. Na ten cel Miasto przeznaczy w kolejnych latach 160, 170 i 180 tys. zł. Prowadzenie strony internetowej, będącej informatorem miejskim dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin, będzie kosztować 40 tys. rocznie. Z myślą o aktywizacji zawodowej Miasto będzie współfinansować trenerów pracy, którzy pomogą osobom niepełnosprawnym na otwartym rynku pracy (240 tys. zł rocznie). Oprócz tego w 2019 r. Miasto przeznaczy 100 tys. zł na wspieranie aktywności i integrację społeczną osób z niepełnosprawnościami. 

Osoby chorujące psychicznie i niepełnosprawne na co dzień borykają się z wieloma trudnościami. Dlatego pomagamy im na różne sposoby, na przykład zapewniając czasową opiekę, oferując terapię, pomagając i motywując do samodzielnego funkcjonowania czy podjęcia pracy. Zapraszamy do udziału w konkursie ofert i realizacji działań na rzecz osób niepełnosprawnych w Białymstoku – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.

Na realizację tych zadań Miasto planuje przeznaczyć łącznie prawie 3 mln zł. Więcej szczegółów dotyczących konkursu można znaleźć na www.bip.bialystok.pl.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. ASM)

W Białymstoku trzeba zapewnić fachową pomoc osobom niepełnosprawnym komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama