Wiadomości, czwartek zakupy tylko nielicznych miejscach - zdjęcie, fotografia

W czwartek, 15 sierpnia, większość punktów handlowych będzie nieczynnych. Tego dnia obchodzone jest bowiem liturgiczne święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (potocznie nazywane świętem Matki Bożej Zielnej) oraz państwowe święto Wojska Polskiego, ustanowione na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r. 15 sierpnia jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a zatem obowiązuje też zakaz handlu. Sklepy, z nielicznymi wyjątkami, będą zamknięte.

Na zakupy najlepiej się wybrać jeszcze dziś - 14 sierpnia. W czwartek kupienie wielu produktów będzie znacznie utrudnione. Zamknięte będą galerie handlowe, hipermarkety, dyskonty i większość sklepów spożywczo - przemysłowych.

Zgodnie z przepisami, otwarte mogą być tylko niektóre placówki, takie jak np. stacje paliw, kwiaciarnie, apteki, lokale gastronomiczne. W pozostałych drzwi - owszem - mogą być otwarte, ale pod warunkiem, że za ladą stanie sam właściciel. Nie ma znaczenia, czy pracują u niego osoby na umowy o pracę, czy zlecenia - one muszą mieć dzień wolny.

Wszystkie nasze sklepy 15 sierpnia będą nieczynne - słyszymy dzwoniąc do sekretariatu sieci Arhelan.

Wcześniej, jeszcze przed zaostrzeniem przepisów, w dni wolne od pracy otwarty był zwykle market tej firmy przy ulicy Bolesława Chrobrego w Białymstoku. Teraz jest to niemożliwe.

Oczywiście obostrzenia w różny sposób mogą być omijane. I tak: właścicielowi sklepu może pomagać rodzina, aczkolwiek pod warunkiem, że będzie to robiła nieodpłatnie; przynajmniej oficjalnie. Czynne mogą być też placówki pocztowe i tu kolejna niespodzianka - taki status mają... Żabki.

Nie jesteśmy siecią, a grupą niezależnych sklepów partnerskich, więc to nie my decydujemy, czy i które sklepy będą otwarte w święto przypadające 15 sierpnia. Natomiast z całą pewnością na terenie województwa podlaskiego jest blisko 50 placówek handlowych, które mogą pracować w dni z ograniczeniem handlu zgodnie z prawem, bo np. za ladą stanie sam właściciel. Takie sklepy znajdują się m.in. w Białymstoku, Choroszczy,  Wasilkowie czy Augustowie - komentuje nam z kolei Monika Kosz-Koszewska, dyrektorka marketingu i rzeczniczka prasowa Grupy Chorten.

(Piotr Walczak / Foto: pixabay.com)

W czwartek zakupy tylko w nielicznych miejscach komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama