-4°C bezchmurnie

W czwartek zima zaatakuje jeszcze ostrzej. IMGW ostrzega przed śnieżycami, silnym wiatrem i opadami

Wiadomości, czwartek zaatakuje jeszcze ostrzej ostrzega przed śnieżycami silnym wiatrem opadami - zdjęcie, fotografia

Czwartek będzie kolejnym dniem walki z zimą. W środowy wieczór Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla 14 województw. Dotyczą one pogody od jutrzejszego poranka i potrwają co najmniej dobę. IMGW ostrzega 14 województw (w tym także i podlaskie) przed silnym wiatrem, zamiecią śnieżną i intensywnymi opadami śniegu. Ostrzeżenie drugiego stopnia skierowane jest do południa kraju: Podkarpacia i Małopolski.

W czwartek przez całą dobę nad Polską (poza Warmią i Mazurami oraz Zachodnim Pomorzem) będą szalały zamiecie śnieżne oraz bardzo silny wiatr. Dodatkowym utrudnieniem mają być opady śniegu - znacznie intensywniejsze niż te, które spotkały Podlasie i Białystok w środę.

"Od godziny 7.30 "prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, a w rejonach podgórskich do 100 km/h, z kierunku południowego skręcającego na kierunki zachodnie" - ostrzega IMGW.

IMGW informuje, że ostrzeżenia pierwszego stopnia "przewidują wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

(PS/ Foto: BI-Foto)

W czwartek zima zaatakuje jeszcze ostrzej. IMGW ostrzega przed śnieżycami, silnym wiatrem i opadami komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl