W derbach IV ligi lepszy MOSP

MOSP Białystok, derbach lepszy - zdjęcie, fotografia
KWI 10
Stadion w Wasilkowie godz: 17:00

W derbowym meczu podlaskiej IV ligi zagrały między sobą dwaj beniaminkowie – czyli Hetman Białystok, który zmierzył się z MOSP Białystok. Górą byli młodzi piłkarze ze Świętokrzyskiej, bo w minimalnym rozmiarze, ale jednak 1-0 pokonali swoich przeciwników. Tym samym zrewanżowali się po części za porażkę z rundy jesiennej. Bramkę na wagę trzech punktów ładnym strzałem zdobył w 30 minucie spotkania kapitan gości Kamil Mróz.

Mecz rozgrywany na bocznej płycie Stadionu Miejskiego był zaciętym widowiskiem, w którym wynik spotkania do samego końca był niepewny. W pierwszej części spotkania przeważali piłkarze Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego, czego wynikiem była strzelona bramka.

Natomiast w drugiej części meczu, to zawodnicy Hetmana bardzo ambitnie dążyli do wyrównania. Na ich nieszczęście dobrze spisywała się obrona gości i debiutujący w bramce 18-letni Krystian Piećko. Oto co meczu powiedział trener koordynator MOSP Maciej Kudrycki:

- Było to ciekawe widowisko, które trzymało w napięciu do ostatnich minut. Z przebiegu gry, to MOSP był drużyną lepszą, szczególnie w pierwszej części meczu. Lecz z czasem to gospodarze zaczęli zdobywać przewagę i mało brakowało, żeby doprowadzili do remisu. Cieszy nas na pewno poprawny występ debiutantów, w tym bramkarza. W tym meczu trener dał zagrać także kolejnemu zawodnikowi z rocznika 2002. Taki jest cel drużyny i klubu. Opieramy się na wychowankach i powoli wprowadzamy młodych piłkarzy tak żeby te przejście z juniorów do seniorów nie było dla nich za bardzo bolesne – powiedział trener Kudrycki.

Przed piłkarzami z Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego jest odrobina czasu na oddech i nabranie sił. Ale tylko odrobina, ponieważ kolejny raz zmierzą się na wyjeździe jeszcze w tym tygodniu. To może być za mało czasu na analizę błędów i  poprawę słabszych elementów gry.

Piłkarze MOSP najbliższy mecz zagrają już w środę, 10 kwietnia. W zaległej kolejce zagrają z liderem i głównym kandydatem do awansu, czyli drużyną KS Wasilków. Mecz rozpocznie się o godz. 17.00 na stadionie w Wasilkowie.

(Bernard Tymiński/ Foto: Wojciech Koronkiewicz)

W derbach IV ligi lepszy MOSP komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama