W Dramatycznym wszystko będzie lepiej słychać. Pojawił się nowy sprzęt nagłośnieniowy

Kultura, Dramatycznym wszystko będzie lepiej słychać Pojawił sprzęt nagłośnieniowy - zdjęcie, fotografia
GRU 30
Teatr Dramatyczny godz: 12:00

Koniec roku to okres intensywnej pracy w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Instytucja właśnie zakupiła sprzęt nagłośnieniowy, dzięki któremu znacząco poprawi się odbiór spektakli.

„Zakup sprzętu nagłośnieniowego” to projekt, który został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Realizacja zadania możliwa była także dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, które przekazało środki finansowe na wkład własny. Dodatkowe fundusze na ten cel Teatr Dramatyczny przeznaczył także z własnego budżetu.

Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z ministerialnego programu „Infrastruktura kultury” instytucja zakupiła sprzęt nagłośnieniowy, w który zostały wyposażone Scena Duża oraz Scena Kameralna. Teatr Dramatyczny zyskał nowoczesny system nagłośnieniowy, dzięki któremu znacząco poprawił się akustyczny odbiór przedstawień. Całkowita wartość zadania to ponad pół miliona złotych.

- Cieszę się, że dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego udało nam się dokonać zakupu nowego nagłośnienia. Przed nami generalny remont, ale dzięki nowemu sprzętowi już dzisiaj możemy zapewnić naszym widzom jak najlepszą akustykę – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

W kończącym się roku białostocki teatr zrealizował łącznie pięć projektów z programów ministerialnych. We wrześniu białostoccy aktorzy zaprezentowali spektakle „Balladyna” oraz „Romeo i Julia” w Charkowie, w ramach zadania „Kierunek Charków”. We wrześniu rozpoczęła się, a zakończyła na początku grudnia druga edycja przeglądu teatralnego „Kierunek Wschód”. Ponadto instytucja zrealizowała cykl warsztatów pod hasłem „Lektury szkolne – Lubię to!”. W ośmiu spotkaniach wzięło udział łącznie ponad 100 osób.

Ostatni z realizowanych projektów - „Archiwum Cyfrowe Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku” powstaje z okazji 80. rocznicy wybudowania budynku teatru. 27 grudnia 1938 roku odbyła się w nim pierwsza premiera – komedię „Cudzik i S-ka” zagrali aktorzy Teatru Objazdowego. Z tej okazji Teatr Dramatyczny zdigitalizował część bogatych zasobów swojego archiwum artystycznego. Znajdą się w nim m.in. wybrane programy, afisze teatralne, projekty kostiumów oraz zdjęcia.

Projekt będzie miał swój finał w najbliższą niedzielę, 30 grudnia o godz. 12.00. Spotkanie „Teatr Dramatyczny – wczoraj i dziś” odbędzie się na Scenie Foyer. Poprowadzi je Dorota Sokołowska. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

(Źródło i foto: TD/ oprac. Kalina)

W Dramatycznym wszystko będzie lepiej słychać. Pojawił się nowy sprzęt nagłośnieniowy komentarze opinie

  • gość 2018-12-29 22:12:49

    Nie narzekałem dotyczczas na nagłosnienie sali głównej, ale dobrze ze pojawi sie inwestycja. Tylko błagam zróbcie tez cos z foterlami na balkonie, albo napiszcie ogromna iform,ację : miejsca tylko dla widzów o wzroscie do 150cm. To co jest to kpina z widzów.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama