-4°C bezchmurnie

W Galerii Arsenał debatowano nad programem kulturalnym dla Białegostoku

Kultura, Galerii Arsenał debatowano programem kulturalnym Białegostoku - zdjęcie, fotografia

O wynikach białostockiej diagnozy „DNA Miasta”, o stanie i jakości kultury w Białymstoku rozmawiali uczestnicy debaty w Famie i warsztatów w Galerii Arsenał. Spotkania były zorganizowane w ramach prac nad dokumentem „Program Polityki Kulturalnej Miasta Białystok na lata 2018-2022 plus”.

W związku z pracami nad opracowywaniem „Programu Polityki Kulturalnej Miasta Białystok na lata 2018-2022 plus”, prowadzonym przy wsparciu programu „DNA Miasta”, 8 lutego w kawiarni Fama odbyła się debata. Podczas tego wydarzenia zostały zaprezentowane wyniki badań przeprowadzonych w drugim półroczu 2017 roku przez Fundację Res Publica. Spotkanie poprowadził Artur Celiński, ekspert w dziedzinie polityki kulturalnej, twórca programu „DNA Miasta”.

Przedstawione zostały wyniki diagnozy „DNA Miasta” oraz wynikający z badań obraz stanu miejskiej polityki kulturalnej. Zostały także zarysowane wstępne rekomendacje, które zostaną zaproponowane do programu. Są one związane m.in.: z programem wydarzeń kluczowych, zmianami w strukturze finansowania organizacji pozarządowych, programem edukacji kulturalnej. Około 60 osób uczestniczących w debacie mogło zapoznać się z aktualnymi danymi na temat białostockiej kultury i jakości zarządzania nią. Uczestnicy spotkania dyskutowali także o przedstawionych wnioskach. Materiały będące przedmiotem debaty zostaną udostępnione na stronie www.bialystok.pl w przyszłym tygodniu.

Z kolei w miniony piątek (9 lutego) w białostockiej Galerii Arsenał odbyły się warsztaty z udziałem przedstawicieli środowiska kulturalnego miasta, mające na celu dyskusję o przedstawionych na debacie wnioskach oraz zaproponowanych rekomendacjach. Warsztaty, jako część prac nad programem, będą kontynuowane.

Kolejne debaty związane z tworzeniem Programu Polityki Kulturalnej Miasta Białystok zostały zaplanowane na 21 lutego i 7 marca. Obydwie rozpoczną się o godz. 18.00 w kawiarni Fama przy ul. Legionowej 5. Wszystkich zainteresowanych kulturą zapraszam do udziału w tych wydarzeniach – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Zakończenie prac nad białostocką strategią kulturalną planowane jest na maj 2018 r.

(Źródło i foto: białystok.pl/ oprac. Kalina)

W Galerii Arsenał debatowano nad programem kulturalnym dla Białegostoku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl