8°C słabe opady deszczu

W Hajnówce odbędzie się Koncert bez zastrzeżeń

Kiedy: 2018-10-12 , godzina: 17:00 | Gdzie: Hajnówka, Scena w Mozaikarni

Kultura, Hajnówce odbędzie Koncert zastrzeżeń - zdjęcie, fotografia

Miłośników muzyki czeka kolejna, dziesiąta już edycja, wyjątkowych koncertów klubowych organizowanych przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce. Koncerty pod szyldem „Muzyka bez zastrzeżeń” to koncerty, w których muzyka ma jednoczyć, niszczyć podziały, uprzedzenia, nieść dobry przekaz. Dlatego na scenie występują m.in. zespoły z Polski i Białorusi, grają w języku polskim i białoruskim.

Zagrają:

Ciężka Ręka Chirurga – HC/punk (Hajnówka)

Reaktywacja legendy hajnowskiej sceny niezależnej. Pierwszy koncert po 20 latach zagrali na 9. Festiwalu Rockowisko Hajnówka 2017. Zespół powstał w 1989 roku. Wydali 3 kasety, zagrali ok. 50 koncertów, po kilku latach nastąpił rozpad zespołu. 

Skład: "Beny"-wokal, "Szkielet"-git, "Wuju"-bas, "Zielak-bębny.

DE ŁINDOWS – punk rock (Katowice)

Zespół De Łindows pochodzi z Katowic, powstał w 2002 r. Ma za sobą liczne  koncerty w Polsce, Czechach i na Słowacji. Występował na takich festiwalach jak Przystanek Woodstock, Jarocin, B-Festival, Punk Island, Underground Fest, Keltska Noc, Punk Fest czy Czad Festiwal. W Hajnówce grał podczas 10. Festiwalu ROCKOWISKO HAJNÓWKA 2018. Więcej na www.delindows.band.pl

SKŁAD: Marcin Jagodziński - wokal, Jacek Herda - gitara, Michał Frąckowiak - gitara,

Patryk Maciak - bas, Przemek Krzisiński – perkusja

DZIECIUKI (biał. ДЗЕЦЮКі) – folk punk (Grodno-Białoruś)

Zespół stworzony w dużej mierze z muzyków zespołu Kalian, Ludzi na bałocie. Kalian w 1998 r. wygrał Festiwal Basowiszcza razem z zespołem Veritas z Hajnówki. Nazwa zespołu nie jest przypadkowa. „Dzieciuki” – tak zwracał się do swoich powstańców dowódca powstania styczniowego na terenach białoruskich, Kastuś Kalinowski. W ich tekstach znajdziemy sporą dawkę białoruskiej historii (jakiej próżno szukać w oficjalnych podręcznikach).

W Hajnówce grał podczas Festiwalu ROCKOWISKO HAJNÓWKA 2016 oraz w 2015 r podczas klubowych koncertów „Muzyka bez zatrzeżeń” w Muzeum Białoruskim.

Skład: Pasza „Trouble” Trublin – wokal, dudy; Dzianis Żyhawiec – teksty piosenek; Aleś Dzianisau  – wokal, gitara akustyczna; Andrej „Piton” Piatko – wokal, gitara basowa; Mikoła „Kalamba” Palakou – akordeon; Locha Pudzin  – gitara; Sania „Syr” Syrajeżka – perkusja

Organizator: Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce; www.muzeumbialoruskie.hajnowka.pl. PARTNER: Stowarzyszenie Kulturalne TYBEL/ Hajnowski Dom Kultury. PATRON: Stowarzyszenie Nigdy Więcej

Kiedy: 12.10.2018 godz. 17.00, wstęp wolny. Gdzie: Hajnówka, Scena w Mozaikarni –budynek Muzeum Białoruskiego, ul. 3 Maja 42.

(BL)


W Hajnówce odbędzie się Koncert bez zastrzeżeń komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl