Wiadomości, korpusie generałów administracji skarbowej przybył kolejny Podlasia - zdjęcie, fotografia

Prezydent RP Andrzej Duda mianował zastępcę dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku insp. Dariusza Muszyńskiego na stopień nadinspektora Służby Celno - Skarbowej. Nadinspektor Muszyński dołączył tym samym do korpusu generałów Rzeczypospolitej Polskiej.

Z całego serca gratuluję! I z całego serca dziękuję za dotychczasową służbę dla Rzeczypospolitej, zwłaszcza w okresie ostatnich trzech lat, gdy przygotowywano i przeprowadzono reformę, która ostatecznie doprowadziła do powstania w 2017 roku właśnie Krajowej Administracji Skarbowej. Ta nowo ukształtowana służba stała się nie tylko wydajna, ale przede wszystkim zaczęła przynosić Skarbowi Państwa dużo większe dochody niż były do tamtego momentu - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Nadinspektor Dariusz Muszyński jest absolwentem Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej oraz studiów podyplomowych z zakresu Finansów i Rachunkowości Przedsiębiorstw na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu w Białymstoku.

Od 1993 r. związany ze Służbą Celną jako funkcjonariusz realizujący zadania z zakresu kontroli i zwalczania przestępczości. W latach 2000 - 2002 pełnił funkcję naczelnika Oddziału Celnego w Białymstoku, a od 1 maja 2002 r. był naczelnikiem Urzędu Celnego w Białymstoku. W grudniu 2016 r. minister rozwoju i finansów powierzył mu pełnienie obowiązków dyrektora Izby Celnej w Białymstoku, a w 2017 r. szef Krajowej Administracji Skarbowej powołał na stanowisko zastępcy dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Odznaczony m.in. Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, Srebrną Odznaką Zasłużony dla Służby Celnej, Brązowym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej i Policji oraz Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

(PW / Foto: KAS)

Reklama

W korpusie generałów administracji skarbowej przybył kolejny. Z Podlasia komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama