Wiadomości, Nadleśnictwie Dojlidy posadzono prawie sadzonek drzew - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 2
  • Fotka nr 1 z 2

Aż 2400 sadzonek brzoza, tyle w ciągu niespełna 3 godzin ostatniego dnia kwietnia udało się posadzić na wspólnym sadzeniu lasu w oddziale 254f w Świętej Wodzie Leśnictwo Mostek. W sadzeniu drzew udział wziął wojewoda podlaski.

Z okazji jubileuszu 75-lecia powstania Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku oraz 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez miasto Białystok wojewoda podlaski z przedstawicielami służb mundurowych zasadził wspólnie las z sadzonek wyhodowanych z nasion świerkowych poświęconych przez Papieża Franciszka. Sadzenie nowego pokolenia lasu odbyło się na terenie Nadleśnictwa Dojlidy.

Ale całe odnowienie jest dość nietypowe, gdyż ma kształt krzyża, którego wypełnienie stanowi brzoza, zaś podstawę utworzono z 3 tysięcy sadzonek świerka. To niepowtarzalne przedsięwzięcie nawiązuje do góry krzyży znajdującej się w sąsiedztwie odnawianej powierzchni.

- Nasze wspólne akcje są doskonałą okazją do integracji różnych środowisk na rzecz lasu oraz dają leśnikom możliwość uświadamiania społeczeństwu, że lasów w całej Polsce z roku na rok przebywa – przekazało kierownictwo Nadleśnictwa Dojlidy.

W wydarzeniu na zaproszenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, uczestniczyli przedstawiciele władz rządowych i samorządowych województwa podlaskiego, służb mundurowych oraz instytucji współpracujących z Lasami Państwowymi.

(Źródło i foto: bialystok.uw.gov.pl oraz dojlidy.bialystok.lasy.gov.pl/ oprac. ASM)

W Nadleśnictwie Dojlidy posadzono prawie 2,5 tys. sadzonek drzew komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama