W niedzielę w Kinie Forum „Katyń. Ostatni świadek"

Kultura, niedzielę Kinie Forum „Katyń Ostatni świadek - zdjęcie, fotografia
PAŹ 13
Kino Forum, ul. Legionowa godz: 15:00

Podlaska Akademia Kultury działająca przy Białostockim Ośrodku Kultury oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają na film „Katyń. Ostatni świadek". Seans zaplanowany jest w najbliższą niedzielę 13 października 2019 r., o godz. 15.00 w Kinie Forum.

Thriller historyczny w gwiazdorskiej obsadzie odsłaniający kulisy jednej z najbardziej poruszających historii czasów II Wojny Światowej, czyli ukrywanej przez lata prawdy o zbrodni katyńskiej. Zainspirowany biografią jej naocznego świadka, Iwana Kriwoziercowa alias Michała Łobody, próbuje dojść przyczyn przedwczesnej śmierci mężczyzny, do której doszło w podejrzanych okolicznościach w Wielkiej Brytanii w 1947 roku.

Powojenny Bristol. Dziennikarz Stephen Underwood marzy o sławie i temacie, który wreszcie rozkręci jego karierę. Ta szansa rodzi się, gdy mężczyzna przypadkowo wpada na trop sprawy samobójstwa polskiego żołnierza przebywającego w lokalnym obozie dla uchodźców. Podążając za dziennikarskim instynktem Stephen dociera do informacji o tym, co tak naprawdę wydarzyło się w Katyniu. Ich ujawnienie wpłynie na losy całej powojennej Europy.

Katyń. Ostatni świadek

Wielka Brytania/Polska, 93′

reż. Piotr Szkopiak

(13 października 2019 r., niedziela, godz. 15.00. Kino Forum, ul. Legionowa 5. Bilet: 8 zł – do kupienia w kasie kina Forum i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/)

(Źródło i foto: BOK/ oprac. Kalina)

W niedzielę w Kinie Forum „Katyń. Ostatni świadek" komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama