Wiadomości, Oberstdorfie królowali Polacy Kamil Stoch najlepszy! - zdjęcie, fotografia

Aż czterech Polaków znalazło się w pierwszej dziesiątce po turnieju w niemieckim Oberstdorfie. Na mamuciej skoczni najdalej poszybował Kamil Stoch, który zdobył Puchar Świata.

Polscy skoczkowie są w doskonałej formie. Aż czterech z nich znalazło się w pierwszej dziesiątce turnieju na mamuciej skoczni w Oberstdorfie w Niemczech. Najdalej poszybował Kamil Stoch, bo na odległość 214.5 i 227.5 metra. Po takich skokach zajął pierwsze miejsce i zdobył Puchar Świata. To jego pierwsze w sezonie, a 32. w karierze pucharowe zwycięstwo.

Mamut jadł mi z ręki! Amazing day” – napisał już po turnieju Kamil Stoch na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Świetnie spisali się także inni polscy skoczkowie narciarscy. Trzecie miejsce na podium zajął Dawid Kubacki, który lądował na 207 i 228.5 metrze. Tuż za nim znalazł się, choć już poza podium – Piotr Żyła. Udało mu się skoczyć na odległość 217 i 220.5 metra. Szósty w tabeli był Jakub Wolny z odległością skoku na 216 i 211.5 metrów. Czterech zawodników drużyny biało – czerwonych miało co świętować po zakończonym turnieju, bo jak wspomnieliśmy, wszyscy znaleźli się w pierwszej dziesiątce najlepszych skoczków świata.

Przed Polakami zostało jeszcze trochę skoków, które trzeba oddać w tym sezonie. Najlepszemu Kamilowi Stochowi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata brakuje nieco punktów do prowadzącego Japończyka – Kobayashi, który aktualnie jest liderem z łączną liczbą 1380 punktów. Po turnieju w Obersdorfie przewaga Kobayashiego zmniejszyła się do 451 punktów nad Polakiem. Tuż za Kamilem Stochem uplasował się Austriak Stefan Kraft, zaś kolejny w tej klasyfikacji generalnej jest – znów Polak, Piotr Żyła, a tuż za nim Dawid Kubacki.

Przed naszymi skoczkami teraz odrobina odpoczynku i znów kolejne turnieje. Na początek czeka ich rywalizacja na skoczniach w fińskim Lahti i w niemieckim Willingen. Po czym znów rozpoczną się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld. Te będą rozgrywane od 20 lutego aż do 3 marca.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: Flickr.com/ DrabikPany)