Wiadomości, obronie prawa zachęca udziału wyborach europejskich - zdjęcie, fotografia

Prawo i Sprawiedliwość oraz kandydat tej formacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego zachęca wyborców do oddania głosu już 26 maja, bo głos oddany na PiS, będzie głosem w obronie prawa. Karol Karski podkreśla, że jest szereg praw, które powinny zostać obronione dla Polaków.

Chodzi między innymi o prawo do posiadania własnej waluty. Jak mówił w poniedziałek, 13 maja, Karol Karski, kandydat do Parlamentu Europejskiego, to sprawa bardzo ważna. Nawet tym ważniejsza, że obecnie strefa złotówki rozwija się doskonale i jest bezpieczna, a jeśli wygra obóz przeciwny, w Polsce zostanie wprowadzona waluta euro. Zapowiadał to przede wszystkim szef Platformy Obywatelskiej – Grzegorz Schetyna. Ale to nie jedyne prawo, którego PiS chce bronić w Parlamencie Europejskim.

- Chcemy 26 maja obronić swoje prawo do wychowywania dzieci. Nie – dla seksualizacji dzieci. Nie – dla adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Tutaj również, poszczególne elementy Koalicji Europejskiej wspierają działania, które mają na celu seksualizację dzieci. W Warszawie został zaproponowany program, aby dzieci były w ten sposób traktowane, aby potencjalni pedagodzy podejmowali działania mające na celu seksualizację dzieci. My jesteśmy zdecydowanie przeciwni. Ręce precz od naszych dzieci – mówił Karol Karski.

Prawo i Sprawiedliwość chce również bronić swoich programów socjalnych, jak Rodzina 500 plus, Dobry Start, na mocy którego co roku wypłacane są wyprawki szkolne. PiS chce także obronić program wypłaty tak zwanych trzynastych emerytur oraz obniżonego wieku emerytalnego. Te programy są zdaniem Karola Karskiego zagrożone, jeśli decydujący głos w polityce przejmą obecne partie opozycyjne.

Podobnie, jak obronione powinno zostać bezpieczeństwo. W tym przypadku przedstawiciel PiS wskazywał na zagrożenia związane z nielegalną migracją, która nie powinna mieć miejsca, podobnie jak narzucanie naszemu krajowi kwot migrantów, jakich powinniśmy przyjąć i utrzymywać. Obroną chce otoczyć również prawo do kupowania produktów tej samej jakości

- Jesteśmy przeciwni podwójnym standardom we wszystkich wymiarach, w wymiarze politycznym, w wymiarze gospodarczym, ale także tym najprostszym. Czyli, jeśli kupujemy na przykład ten przysłowiowy proszek do prania, to ma on mieć taką samą jakość jak proszek w Niemczech, gdy jest tak samo opakowany i tak samo się nazywa – wyjaśniał Karol Karski.

Kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego podkreślał jeszcze konieczną obronę wyznawanych wartości. Zwracał tu uwagę na coraz częstsze ostatnio przypadki obrażania chrześcijan, ale też niezdrowy trend do ustępowania tych chrześcijan przed ekspresją innych. Z tych względów politycy PiS zwracają się do wyborców z województwa podlaskiego i warmińsko – mazurskiego, aby oddawali głos na ich formację, jako gwaranta obrony wszystkich wymienionych wyżej praw.

Politycy PiS przypomnieli, że mówią już teraz o obronie polskich praw, ponieważ to w Unii Europejskiej i w Parlamencie Europejskim tworzy się nawet około 70 proc. prawa, które później jest implementowane do Polski. Dlatego też, od tego jak będzie wyglądał Parlament Europejski, w dużej mierze zależeć będzie jak będzie wyglądała Polska w ciągu najbliższych kilku lat.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

W obronie prawa PiS zachęca do udziału w wyborach europejskich komentarze opinie

  • gość 2019-05-14 03:05:01

    to co przeczutalem - to jakies teksty z kabaretu ?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama