5°C bezchmurnie

W obronie zwierząt hodowlanych. Rusza akcja społeczna

Kiedy: 2018-10-11 , godzina: 16:30 | Gdzie: Przejście Podziemne

Wiadomości, obronie zwierząt hodowlanych Rusza akcja społeczna - zdjęcie, fotografia

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt - Viva! zaprasza 11 października o godz. 16.30 na akcję uliczną w przejściu podziemnym na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Sienkiewicza. Podobne wydarzenia odbędą się w 14 miastach w Polsce inaugurując Europejską Inicjatywą Obywatelską, której celem jest zebranie 1 miliona podpisów pod wnioskiem ustawodawczym zakazującym stosowania wszystkich rodzajów klatek w hodowli zwierząt gospodarskich.

W Unii Europejskiej każdego roku w klatkach więzionych jest ponad 300 milionów zwierząt – mówi Cezary Wyszyński, Prezes Fundacji Viva! – Odseparowuje się je od innych, trzyma wśród metalowych prętów i betonu, gdzie mają bardzo ograniczoną swobodę ruchów, a większość z nich spędza tak całe swoje życie.

Do autora inicjatywy – organizacji CIWF – dołączyło ponad 120 organizacji z całej Unii Europejskiej, tworząc wspólnie olbrzymią koalicję na rzecz wycofania klatek z hodowli wszystkich zwierząt gospodarskich.

Razem mamy rok na zebranie 1 miliona podpisów w całej Unii Europejskiej – mówi Sylwia Wojda z Vivy! – Domagamy się zakazu stosowania klatek dla kur niosek, królików, młodych kur, brojlerów hodowlanych, przepiórek, kaczek i gęsi; kojców porodowych i inseminacyjnych dla macior oraz indywidualnych zagród dla cieląt – dodaje Wojda.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2251420005136348/

(BL/ Foto: pixabay.com/ chicken-coop)


W obronie zwierząt hodowlanych. Rusza akcja społeczna komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl