W operze usłyszymy najpiękniejsze piosenki Bułata

Kultura, operze usłyszymy najpiękniejsze piosenki Bułata - zdjęcie, fotografia
LIS 10
OiFP, Białystok, ul. Odeska 1 godz: 19:00

Bułat Okudżawa to głos pokolenia, na którego pieśniach – dzięki popularyzującym go Agnieszce Osieckiej czy Wojciechowi Młynarskiemu – wychowały się miliony Polaków. Wraca teraz na należne mu na muzycznej scenie miejsce dzięki niezwykłemu koncertowi zespołu Piramidy. To wydarzenie już w najbliższą niedzielę, 10 listopada, w operze.

„Bułat Okudżawa – najpiękniejsze pieśni i ballady” to przegląd najbardziej znanych i lubianych utworów wielkiego barda, m.in. „Pieśń gruzińska”, „Piosenka o niebieskim baloniku”, „Wybaczcie piechocie”, „Trzy miłości”, „Ostatni trolejbus”, „Piosenka o Arbacie”, „Wańka Morozow”, „Puszkin” i oczywiście legendarna „Modlitwa” („Dopóki ziemia kręci się”). Słuchaczy czeka 80 minut wzruszeń, zadumy, uśmiechów – dla niektórych będzie to nostalgiczny powrót do lat młodości, dla innych świetna okazja, by Okudżawę poznać. Dla wszystkich – niesamowite emocje przekazywane w najlepszym poetyckim, aktorskim i muzycznym wydaniu przez trójkę muzyków kochających twórczość Bułata Okudżawy tak samo jak Wy.

Program wykonują trzej muzycy, który współpracują ze sobą także w ramach zespołu Piramidy: Piotr Kajetan Matczuk (pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek, lider Piramid), Artur Chyb (gitarzysta), Tomasz Imienowski (gitarzysta basowy, kompozytor).

Obecnie wraz z Matczukiem, Chybem i Imienowskim zespół Piramidy tworzą też Tomasz Paszko (perkusista) oraz Dawid Lipka (trębacz). Początki grupy sięgają 2009 roku. Zespół założył Piotr Kajetan Matczuk, który wpadł na pomysł stworzenia projektu z nowocześnie zagranymi tekstami najwybitniejszych polskich wieszczów: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i Cypriana Kamila Norwida. Roboczo program miał się nazywać „Rozmowa z piramidami” – od jednego z tekstów Słowackiego. Program cały czas rozwijał się, zmieniali się muzycy, dojrzewały aranżacje.

Wśród licznych inspiracji Piramid byli też bardowie – Jacek Kaczmarski, Włodzimierz Wysocki i Bułat Okudżawa. W listopadzie 2018 Piramidy zostały zaproszone przez Panią Olgę Okudżawę do Moskwy. Muzycy wystąpili obok największych rosyjskich aktorów i pieśniarzy w koncercie galowym poświęconym Bułatowi Okudżawie, w jednej z największych i najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata – w Sali im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. Koncert transmitowany był na żywo w telewizji w kilku krajach.

BUŁAT OKUDŻAWA

NAJPIĘKNIEJSZE PIEŚNI I BALLADY W WYKONANIU ZESPOŁU PIRAMIDY

(Niedziela, 10 listopada 2019 | Scena kameralna OiFP ul. Odeska 1 | godz. 19.00)

(Źródło i foto: OiFP/ oprac. Kalina)

W operze usłyszymy najpiękniejsze piosenki Bułata komentarze opinie

  • gość 2019-11-07 08:10:06

    Dzień przed świętem Narodowym w operze ruskie dumki. Po Łupaszce do drugi policzek. w ostatnim tygodniu

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama