Wiadomości, Proniewiczach zderzył ciężarówką Obydwaj kierowcy żyją - zdjęcie, fotografia

Dramat na krajowej dziewiętnastce rozegrał się bardzo wczesnym rankiem. Jeszcze przed godziną 5.00 rano w czwartek, 12 września, Policja i Straż Pożarna musiała jechać na sygnałach do miejscowości Proniewicze w powiecie bielskim. Na miejscu zastali koszmarny widok i niestety, jak się okazało, dwie ofiary śmiertelne.

Przed godziną piątą jeszcze nie było w pełni widno, bo panowała tak zwana szarówka. Ale czy to ta gorsza widoczność była powodem wypadku, ustalą policjanci pod nadzorem prokuratora. W każdym razie tak wcześnie rano do miejscowości Proniewicze zostali wezwani policjanci. Była także niezbędna na miejscu obecność strażaków, bo zderzenie pojazdu ciężarowego z busem było bardzo silne. Do tego stopnia, że obydwaj kierowcy zginęli na miejscu.

- Wstępne ustalenia dotyczące zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Proniewicze są takie, że kierujący pojazdem ciężarowym jadąc w kierunku Białegostoku zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z busem. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca busa oraz kierowca ciężarówki – poinformował nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Po wypadku droga była całkowicie zablokowana. Policjanci musieli zorganizować objazdy, zwłaszcza dla pojazdów ciężarowych, których na S-19 jeździ niezwykle dużo. Dlatego bardzo szybko ruch z kierunku Białegostoku, jak i z kierunku Bielska Podlaskiego został przekierowany na drogę krajową nr 66. Kierowcy nawet do chwili obecnej muszą liczyć się z utrudnieniami, bo droga na wysokości Proniewicz w dalszym ciągu jest całkowicie zablokowana. Wciąż także nie jest wiadomo, kiedy służby zakończą prowadzenie swoich czynności związanych z tym wypadkiem.

W tej chwili Policja jeszcze nie przekazuje informacji odnośnie wieku kierowców, którzy zginęli na miejscu. Niemniej, czwartkowy tragiczny, bo śmiertelny w skutkach wypadek, był już kolejnym na krajowej 19-tce. Droga wymaga natychmiastowej przebudowy i modernizacji. Za około dwa lata, mają ruszyć pierwsze prace budowlane przy Via Carpathii, która będzie przebiegała właśnie po trasie S-19.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: podlaska.policja.gov.pl)

W Proniewiczach zderzył się bus z ciężarówką. Obydwaj kierowcy nie żyją komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 08:54:16

    Nie ma jeszcze drogi S19 Pani Redaktor.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama