W rękach celników są już podrobione zabawki, odzież i perfumy

Gospodarka, rękach celników podrobione zabawki odzież perfumy - zdjęcie, fotografia

Blisko 900 szt. towarów naruszających prawo własności przemysłowej ujawnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w trakcie kontroli jednego ze sklepów wielobranżowych w Łomży. Jego właściciel za oferowanie do sprzedaży podróbek odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Łomży skontrolowali jeden ze sklepów wielobranżowych na terenie miasta. W trakcie kontroli mundurowi ujawnili i zabezpieczyli 875 szt. podrobionych towarów – m.in. zabawek, odzieży oraz perfum. Ekspertyza przeprowadzona przez przedstawiciela firm (właścicieli praw do chronionych znaków) wykazała, że na zajętych towarach znajdują się oznaczenia tożsame ze znakami zarejestrowanymi przez znane światowe marki i umieszczone są tam bez ich zgody.

W sprawie zostaną sporządzone wnioski o ściganie i ukaranie właściciela sklepu, który oferował do sprzedaży podrobione towary. Za ten czyn ustawa Prawo własności przemysłowej przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Działania Krajowej Administracji Skarbowej w zakresie kontroli rynku skierowane są m.in. na wspieranie uczciwej konkurencji i zapewnienie bezpieczeństwa konsumentom. Robiąc zakupy należy pamiętać, że wyjątkowo niska cena, wątpliwa jakość wykonania produktu lub jego opakowania to sygnały ostrzegawcze, że możemy mieć do czynienia z podróbkami. Takie towary zwykle nie są prawidłowo oznakowane oraz, co niejednokrotnie potwierdzały badania laboratoryjne, mogą zawierać w swym składzie niedozwolone czy zagrażające zdrowiu substancje chemiczne.

(Źródło i foto: KAS/ oprac. Kalina)

W rękach celników są już podrobione zabawki, odzież i perfumy komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama