Styl życia, squasha Rynku Kościuszki - zdjęcie, fotografia

Jeszcze w tym miesiącu odbędzie się pierwsze i największe w Polsce wydarzenie sportowe związane z coraz powszechniejszą dyscypliną sportową, jaką jest squash. "Krishome Squash Festival 2019" zorganizuje Klub Sportowy Squash Białystok.

Festiwal squasha rozpocznie się 16 lipca o godz. 20.00 pojedynkiem Piotra Misiło i Filipa Jaroty. Pierwszy zawodnik to rekordzista Guinnessa, który w 2015 r. rozegrał aż 100 meczów w ciągu 18 godzin. Jego przeciwnikiem na korcie będzie 18-latek, który w czerwcu 2019 r. podczas turnieju we Wrocławiu został najmłodszym w historii kraju mistrzem Polski squasha.

Impreza potrwa do 20 lipca. Podczas festiwalu mieszkańcy mogą liczyć na wiele atrakcji, m.in. możliwość kibicowania zawodnikom z czołówki polskiego squasha, pokazy gry i bezpłatne treningi, konkursy z nagrodami i występy artystyczne.

Centrum Białegostoku latem zawsze tętni życiem. Już w przyszłym tygodniu mieszkańcy będą mogli na Rynku Kościuszki oglądać mecze squasha rozgrywane na najwyższym poziomie. Będzie też okazja do spróbowania własnych sił w squashu na korcie - powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Główne punkty programu wydarzenia obejmą "Grand Prix Polish Squash Finals" (rozgrywki najwyższej kategorii w Polsce) oraz "Lipcowy Ogród OPEN - IV Otwarte Mistrzostwa Białegostoku w Squashu". Najważniejsze mecze będę rozgrywane na szklanym korcie usytuowanym na Rynku Kościuszki. Kort niemieckiej produkcji wykonano z hartowanego szkła, jest pełnowymiarowy, zgodny z wymaganiami Światowej Federacji Squasha. Wydarzenia związane z festiwalem będą też odbywać się w klubie Powersquash.

Krishome Squash Festival to prestiżowe wydarzenie w środowisku squasha. Ta dyscyplina sportowa rozwija się bardzo dynamicznie. W naszym mieście uprawiają ją ponad trzy tysiące osób i liczba ta wciąż rośnie.

(PW / Źródło i foto: UM Białystok)

W squasha na Rynku Kościuszki komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama