Wiadomości, środę burze ulewy spadek ciśnienia - zdjęcie, fotografia
Przemyslaw Sarosiek - blog 18/07/2018 08:00

Do czwartku nie warto planować wycieczek, spacerów ani aktywności na świeżym powietrzu. Meteorolodzy ostrzegają, że Podlasie czekają deszczowe dni z burzami i intensywnymi opadami. Jak na razie Białystok omijały solidne ulewy, które w poprzednich latach zalewały miasto. Wtorek choć deszczowy i burzowy oszczędził stolicy Podlasia bardziej intensywnych opadów. Środa zapowiada się niestety groźniej.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia zapowiadając intensywne opady i gwałtowne burze w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, wielkopolskim, łódzkim, świętokrzyskim, śląskim i małopolskim. 

Na Podlasiu prognozuje się wystąpienie silnych opadów deszczu od 30 do 65 mm na metr kwadratowy. Górna granica intensywności opadów w przypadku słabieńkiej kanalizacji burzowej stolicy Podlasia mogłaby oznaczać lokalne podtopienia. Choć ratusz zaprzecza temu, to w poprzednich latach wartością graniczną, przy której Białka wylewała, a burzowce podtapiały lokalnie niżej położone garaże, piwnice i domy było właśnie 50 mm. Poza tym IMGW przestrzega przed gwałtownymi burzami, podczas których porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie wystąpić mogą opady gradu. 

W środę - poza pogodą - nastroje może białostoczanom pogorszyć bardzo niskie ciśnienie, które wywołać może bóle głowy i stawów. Poza tym - mimo burz i opadów - będzie dość ciepło, a zaraz po burzach wręcz parno. Możliwe są też mgły.

(PS/ Foto: nadesłane przez czytelnika)

W środę burze, ulewy i spadek ciśnienia komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama