Wiadomości, koszulce radny pobiegłby lepiej Warszawie - zdjęcie, fotografia

„Zamiast w Białymstoku w tej koszulce radny Biernacki pobiegłby lepiej w Warszawie. A najlepiej, gdyby widziała to była prezydent Hanna Gronkiewicz – Waltz” – napisał do naszej redakcji jeden z czytelników i podał linka do fanpage Fundacji Białystok Biega. Widać na nim to oto zdjęcie, z którego screen zamieściliśmy w artykule.

Miało być uroczyście, bo dla Polski Niepodległej. Większość zawodników w niepodległościowym biegu w Białymstoku miała na sobie koszulki z napisem „Niepodległa”, albo inne, jednak neutralne w takim dniu. Ale jeden z zawodników wyróżniał się na tle innych. W święto narodowe, postanowił nieco upolitycznić wydarzenie sportowe. Pojawił się w koszulce z napisem „Konstytucja”.

Zamiast w Białymstoku w tej koszulce radny Biernacki pobiegłby lepiej w Warszawie. A najlepiej, gdyby widziala to była prezydent Hanna Gronkiewicz – Waltz. To ona w końcu w dniu najważniejszego święta Polaków chciała złamać konstytucję zakazując Marszu Niepodległości. Dobrze, że przynajmniej sąd był przytomny w przeciwieństwie do radnego Biernackiego. Nie mam pojecia, co ten człowiek ma w głowie i dlaczego w takim dniu chciał zepsuć wszystkim imprezę” – napisał (pisownia oryginalna) do naszej redakcji jeden z uczestników biegu z ubiegłego weekendu.

radny Biernacki trochę upolitycznił imprezę” – napisał inny z czytelników – także pisownia oryginalna.

Występ, nawet sportowy, w takiej koszulce, w setną rocznicę Święta Niepodległości, to delikatnie mówiąc pewien nietakt. Przynajmniej tak uważają osoby, których jeszcze inne komentarze spłynęły do naszej redakcji. Tym bardziej, że wszyscy apelowali, aby w tym dniu Polska była biało – czerwona, aby nie pojawiały się polityczne transparenty, ani hasła. Natomiast same władze Platformy, ustami rzecznika partii, przekazały, że nie będą angażować się w marsze, ale będą tam, gdzie organizowane są uroczystości wokół miejsc związanych z tradycją niepodległościową.

- Podobnie będzie to wyglądało w całym kraju. Będziemy na cmentarzach, przy pomnikach bohaterów tamtych dni, będziemy składać wiązanki, kwiaty i wieńce – mówił Jan Grabiec, rzecznik Platformy Obywatelskiej.

Wygląda, że nie wszyscy członkowie byli w takich miejscach i nie wszyscy członkowie Platformy Obywatelskiej wzięli sobie do serca wcześniejsze zapowiedzi. Tylko pod zdjęciem na fanpage Białystok Biega można przeczytać kilka co najmniej komentarzy krytycznie odnoszących się do postawy radnego Macieja Biernackiego. I tylko jeden, w którym użytkownik Facebooka gratuluje mu odwagi.

- To była na szczęście chyba jedyna demonstracja polityczna na tym biegu i w tym dniu. Szkoda, bo to o jedną za dużo. Ale tak to jest – jeden woli koszulkę z napisem wykonanym ręką Piłsudskiego, a drugi – konstytucję wprowadzoną przez Kwaśniewskiego – skwitował radny Paweł Myszkowski, który od kilku lat uczestniczy w imprezach biegowych, także tych z okazji różnych wydarzeń patriotycznych.

Ocenę co do postawy radnego Macieja Biernackiego w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości pozostawiamy czytelnikom. On sam najwyraźniej jest zadowolony z tego, że w takim stroju uczestniczył w Biegu Niepodległości w Białymstoku. Podobnie zresztą jak część radnych tej formacji wybrana i zaprzysiężona już w bieżącej kadencji, która ochoczo pospieszyła postawić tak zwane „lajki” pod udostępnionym przez Biernackiego zdjęciem od Fundacji Białystok Biega.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: zrzut ekranu z Facebooka/ Fundacja Białystok Biega)

W tej koszulce radny PO pobiegłby lepiej w Warszawie komentarze opinie

  • gość 2018-11-21 18:51:19

    ##uj

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama