W tych placówkach seniorzy bezpłatnie się zaszczepią

Wiadomości, placówkach seniorzy bezpłatnie zaszczepią - zdjęcie, fotografia

Białostoczanie powyżej 60 roku życia od września będą mogli skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. W siedmiu placówkach medycznych zostanie przygotowanych ponad 3,8 tys. szczepionek.

Miasto realizuje kolejną edycję „Programu szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Białegostoku po 60 roku życia na lata 2017–2020”. W konkursie ofert wyłonionych zostało siedem podmiotów medycznych, które zajmą się realizacją tego zadania. Będą m.in. przeprowadzać działania edukacyjne, sprawdzać stan zdrowia osób chętnych do zaszczepienia, zrealizują szczepienia, przygotują rejestr i ankiety satysfakcji.

Chcemy w ten sposób pomóc białostockim seniorom i zwiększyć ich dostępność do szczepień przeciwko grypie – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Według Światowej Organizacji Zdrowia grypa jest poważnym problemem zdrowotnym na świecie, jednak wielu osób nie stać na kupowanie szczepionek.

Placówki, w których będzie można się zaszczepić:

Szczegółowe informacje o godzinach przyjęć oraz liczbie szczepionek znajdują się w załączniku zamieszczonym tuz pod artykułem.

Na realizację programu szczepień w tym roku Miasto przeznaczyło ok. 190 tys. zł. Ta kwota wystarczy na zaszczepienie 3 tys. 818 osób (urodzonych w 1958 roku i wcześniej). Szczepienia będą odbywały się między wrześniem a listopadem, czyli na początku sezonu epidemiologicznego. O przyjęciu do programu będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Skorzystać z niego będą mogły osoby, u których nie ma przeciwskazań do realizacji szczepień.

W zależności od sezonu na grypę choruje ok. 5–15% populacji. Śmiertelność z powodu powikłań pogrypowych jest najwyższa wśród osób starszych. Zdaniem WHO szczepienia przeciwko tej chorobie są bezpieczną i skuteczną metodą profilaktyki powikłań pogrypowych.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. ASM)

W tych placówkach seniorzy bezpłatnie się zaszczepią komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama