-4°C bezchmurnie

W weekend widać było migające „bombki” na ulicach. Trwała akcja „Dyskoteka”

Motoryzacja, weekend widać było migające „bombki” ulicach Trwała akcja „Dyskoteka” - zdjęcie, fotografia

Policjanci przeprowadzili na terenie całego województwa działania „Dyskoteka”. Celem akcji było przede wszystkim ograniczenie zdarzeń drogowych, a co za tym idzie, także liczby osób poszkodowanych w wypadkach. Mundurowi koncentrowali się na ujawnianiu i eliminowaniu z ruchu kierowców pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na prędkość.

Podczas działań policjanci skontrolowali blisko 400 pojazdów oraz zbadali trzeźwość niemal ponad 2500 kierowców. Niestety, również i tym razem okazało się, że niektórzy kierujący zdecydowali się prowadzić pojazd po spożyciu alkoholu. Tej nocy mundurowi zatrzymali 9 takich osób.

W trakcie akcji policjanci stwierdzili również 53 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości, w tym dwa o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, co skończyło się zatrzymaniem prawa jazdy kierowcom. Mundurowi zatrzymali do tego 11 dowodów rejestracyjnych w związku ze złym stanem technicznym pojazdów. W ciągu zaledwie 8 godzin ujawniono blisko 150 wykroczeń popełnionych przez kierowców na podlaskich drogach.

Jednym z przykładów skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania była postawa 24 – letniego kierowcy Mazdy, mieszkańca Białegostoku, którego policjanci zatrzymali na ulicy Lipowej. W organizmie miał ponad 2,6 promila. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy, wcześniej stracił je za jazdę po alkoholu.

Takie działania pokazują, że niektórzy kierowcy nadal decydują się usiąść za kierownicą po alkoholu oraz przekraczać dopuszczalną prędkość, stanowiąc tym samym poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

(Źródło i foto: podlaska.policja.gov.pl/ oprac. Kalina)

W weekend widać było migające „bombki” na ulicach. Trwała akcja „Dyskoteka” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl