-4°C bezchmurnie

Walczyły dzielnie, ale nieskutecznie. Tenisistki ATS przegrały dwa mecze

Dwa mecze w miniony weekend rozegrały tenisistki ATS Białystok. W czwartek (1 lutego) uległy w Lublinie miejscowej Optimie 3-0, a w niedzielę (4 lutego) przegrały w takim samym stosunku z Bronowianką Kraków.

W obu meczach młode zawodniczki dzielnie walczyły, jednak wystarczyło to do zdobycia tylko jednego seta z bardziej doświadczonymi rywalkami. Najważniejsze, że nawiązały grę, a wydarzeniem był debiut w Ekstraklasie następnej wychowanki Akademii – 16 – letniej Moniki Tereszkiewicz.

W meczach nie zagrała Julia Szymczak, którą ze zmagań sportowych wyeliminowała grypa. Za to barwy klubu białostoczanek reprezentowały inne dziewczęta. W potyczkach przy stole do tenisa stołowego wystąpiły: Dyszkiewicz Gabriela, Leonowicz Monika oraz rezerwowa Filipowicz Julia.

- Cele szkoleniowe w obydwu meczach zrealizowaliśmy. Porażek nie będę tłumaczył. Po prostu byliśmy słabsi i rywalki zasłużenie wygrały. Z gry moich podopiecznych jestem zadowolony. Najmilej zaskoczyła mnie debiutująca Monika Tereszkiewicz, która podjęła walkę w meczu w Lublinie z Katarzyną Galus. W meczu z Krakowem zagrała z Chinką i tu nie było już za dużo szans ale to oczywiste. To bardzo zdolna i ambitna zawodniczka. Cieszę się, że rosną nam w klubie następczynie – mówi trener Karol Dyszkiewicz.

Już w najbliższy piątek, 9 lutego, ATS zagra na wyjeździe z Polmlek Lidzbark Warmiński. Zespół Trenera Pietkiewicza jest 4 w tabeli i pretenduje do medalu.

(Źródło i foto: ATS Białystok/ oprac. ASM)

Walczyły dzielnie, ale nieskutecznie. Tenisistki ATS przegrały dwa mecze komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się