Wiadomości, Walory turystyczne Podlasia poznawali mieszkańcy Awiwu - zdjęcie, fotografia

To najważniejsze w Izraelu spotkanie branży turystycznej – w Tel Awiwie odbyły się 25. międzynarodowe targi turystyczne IMTM 2019. W polskim pawilonie swoją ofertę turystyczną prezentowały województwa pomorskie, warmińsko-mazurskie, lubelskie, małopolskie oraz Stołeczne Biuro Turystyki, biura podróży i przedsiębiorcy. Nie mogło też zabraknąć przedstawicieli naszego regionu. Jak się okazało oferta województwa podlaskiego spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego prezentował ofertę w ramach stoiska narodowego przygotowanego przez Polską Organizację Turystyczną. Członkowie obecnej na targach delegacji Ministerstwa Sportu i Turystyki RP, na czele z wiceminister Anną Krupką, zwrócili szczególna uwagę na udział województwa podlaskiego w wydarzeniu, zaznaczając, iż oferta Podlaskiego wypełnia istniejącą lukę w prezentowanej przez pozostałe województwa ofercie turystycznej i kulturalnej.

Ambasador RP w Państwie Izrael, Marek Magierowski wskazał na duży potencjał naszego regionu  w rozwoju turystyki przyjazdowej z Izraela opartej na turystyce aktywnej, kulinarnej i przyrodniczej.

Te opinie znalazły swoje potwierdzenie podczas licznych rozmów delegacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego zarówno z izraelskimi przedstawicielami branży turystycznej, jak i odwiedzającą targi publicznością. Pracownicy UMWP odbyli szereg spotkań z dziennikarzami i blogerami przede wszystkim w kwestii organizacji podróży studyjnych i medialnych do województwa podlaskiego.

Podczas rozmów strona izraelska wskazywała na fakt swoistego „nasycenia” się turystów z Izraela wizytami w dużych aglomeracjach: Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i poszukiwaniem nowych atrakcji turystycznych w innych regionach Polski. Województwo podlaskie z racji swojej lokalizacji (bliskość i dobra komunikacja z Warszawą) i oferty turystycznej opartej na walorach przyrodniczo-kulturowych, ma szansę na znalezienie się wśród ulubionych kierunków turystycznych Izraelczyków.

Wśród polskich miast to Warszawa znalazła się w piętnastce najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów z Izraela (obok Amsterdamu, Berlina, Rzymu). W 2017 r. liczba turystów z Izraela odwiedzających Warszawę wyniosła 107 tysięcy (0 31% więcej niż rok wcześniej).

Województwo podlaskie ma szansę m.in. na „przejęcie” części turystów przylatujących do Warszawy, którzy po wizycie w stolicy udadzą się na eksplorację podlaskiego.

(Źródło i foto: wrotapodlasia.pl/ oprac. Cezarion)

Walory turystyczne Podlasia poznawali mieszkańcy Tel Awiwu komentarze opinie

  • gość 2019-02-20 17:02:01

    głównym walorem Podlasia dla mieszkańców tel avivu są jeszcze nie odebrane kamienice i mienie bezspadkowe... spodziewajmy się wzmożonej turystyki z tamtego regionu

  • gość 2019-02-20 17:02:23

    głównym walorem Podlasia dla mieszkańców tel avivu są jeszcze nie odebrane kamienice i mienie bezspadkowe... spodziewajmy się wzmożonej turystyki z tamtego regionu

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama