7°C całkowite zachmurzenie

Wandal niszczył banery wyborcze. Wszystko nagrały kamery

Wiadomości, Wandal niszczył banery wyborcze Wszystko nagrały kamery - zdjęcie, fotografia

W nocy z czwartku na piątek zostały porwane i pozrywane banery wyborcze Mirosława Guzewicza. To kandydat z ramienia Prawa i Sprawiedliwości na wójta gminy Juchnowiec Kościelny. Niestety, w tej sprawie policja się nie popisała.

Mirosław Guzewicz jest od 21 lat dyrektorem szkoły podstawowej im. Ks. Michała Sopoćki w Księżynie. Jego okręg obejmuje miejscowości gminy Juchnowiec Kościelny - m.in. Księżyno i Kolonia Księżyno, Horodniany, Kolonia Koplany czy Ignatki.

Guzewicz stał się ofiarą brudnej politycznej anty kampanii. Sprawcy zerwali jego banery wyborcze. Tyle, że zostali uwiecznieni na nagraniach kamer monitoringów: pocztowego, szkolnego i sklepowego.

Niestety, policja się nie popisała.

- Zgłosiłem sprawę w piątek około godziny 11 - mówi w rozmowie z naszą redakcją Mirosław Guzewicz. - Dzwoniłem kilka razy, otrzymując zapewnienie, że patrol przyjedzie. I tak czekałem blisko sześć godzin. Wreszcie sam pojechałem na IV komisariat przy ulicy Słowackiego w Białymstoku, wraz z rodziną.

Mirosław Guzewicz jest oburzony. Ale jest mu też najzwyczajniej w świecie przykro, że w taki - chuligański - sposób wygląda kampania, czy raczej anty kampania wyborcza któregoś z kontrkandydatów.

- Walczmy na argumenty - podkreśla Guzewicz. - Za wydrukowanie banerów trzeba zapłacić. Komuś chyba brakuje tych  argumentów w debacie, jeżeli decyduje się na takie kroki, jak niszczenie materiałów.

Przypominamy, że zgodnie z prawem wszystkie materiały wyborcze, oznaczone przez komitety, podlegają ochronie prawnej. Obejmuje ona zakaz ich niszczenia, zamalowywania czy zrywania - pod groźbą kary. Niszczenie materiałów wyborczych jest wykroczeniem, za które grozi kara grzywny do 5 tysięcy złotych. Zniszczenia, które przekraczają wartość 250 zł, zagrożone są karą aresztu.

(Piotr Walczak)


Wandal niszczył banery wyborcze. Wszystko nagrały kamery komentarze opinie

 • gość 2018-10-19 22:34:38

  wydaje się ,że widoczne są numery rejestracyjne aut ; zatem Policja nie będzie miał kłopotu z ujawnieniem rzeczonych jegomości

 • gość 2018-10-19 22:36:32

  wydaje się ,że widoczne są numery rejestracyjne aut ; zatem Policja nie będzie miał kłopotu z ujawnieniem rzeczonych jegomości

 • gość 2018-10-19 22:45:17

  Bardzo proszę o uzupełnienie tej informacji. Tej samej nocy zostały zerwane także moje banery w Śródlesiu, Osiedlu Ignatki, Księżynie i Kleosinie. Łącznie kilkanaście banerów. Sprawa została zgłoszona na policję. Czynności dochodzeniowe trwały ok. 4 godziny. Marek Skrypko Kandydat na wójta gminy Juchnowiec Kościelny z Komitetu Wyborczego Wyborców Niezależni Razem.

 • gość 2018-10-20 18:49:38

  Po prostu ludzie nie wytrzymują widząc te gęby na każdym płocie.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-22 09:56:27

  To skoro zerwano banery 2 kandydatow to wygląda to tak jakby ktoś działał z polecenia konkurenta...

 • gość 2018-10-23 13:53:46

  Wandale muszą dostać karę na jaką zasłużyli i podać takich do wiadomości publicznych.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl