19°C słabe opady deszczu

Warto dbać o zieleń w mieście. W końcu służy ona nam wszystkim

Styl życia, Warto dbać zieleń mieście końcu służy wszystkim - zdjęcie, fotografia

Dziś, 10 października, obchodzimy Dzień Drzewa. Z tej okazji białostockie organizacje pozarządowe zapraszają białostoczan do udziału w Tygodniu Drzew, czyli cyklu wydarzeń, których celem jest edukacja na temat roli zieleni w mieście oraz jej pozytywnego wpływu na jakość naszego życia.

Jesienią wiele drzew przybiera wyraziste barwy, są wtedy szczególnie widoczne w miejskim krajobrazie. Organizatorzy chcą skłonić mieszkańców Białegostoku do odkrycia ich wartości przyrodniczej i piękna.

W tym celu na białostoczan czeka szereg atrakcji.

We wtorek o godz. 11.45 rozpocznie się akcja sadzenia drzew na podwórku przed siedzibą firmy Red-Bud przy Waryńskiego 41a, w środę o godz. 17 spod pomnika 42. Pułku Piechoty w Zwierzyńcu ruszy spacer historyczno-przyrodniczy prowadzony przez dyrektora Muzeum Podlaskiego Andrzeja Lechowskiego po parkach zabytkowych naszego miasta.

Z kolei w czwartek o godz. 18 w Spółdzielnia Bar&Kafe przy ul. Skłodowskiej 8/1 urzędnicy będą dyskutować ze społecznikami i ekspertami o tym, jak rozwijać miasto bez uszczerbku dla zieleni miejskiej.

W piątek natomiast - o 18 - w Camera Cafe przy ul. Lipowej 14 lok. 11 (I piętro, sala kameralna dawnego kina Pokój) na kinomanów z ekologicznym zacięciem czeka pokaz dwóch filmów: "Było sobie drzewo" i "Był sobie las".

Organizatorzy chcą zaangażować mieszkańców w działania na rzecz ochrony zieleni i zwiększyć ich wiedzę na temat pożytecznej roli drzew w mieście, np. w procesach oczyszczania powietrza, gleby i wody. W tym celu będą rozdawać ulotki informacyjne oraz przygotowany specjalnie na tę okazję przewodnik po pomnikach przyrody Białegostoku.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Więcej informacji znajduje się TUTAJ

(PW / Foto: pixabay.com)


Warto dbać o zieleń w mieście. W końcu służy ona nam wszystkim komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl