-0°C bezchmurnie

Ważna konferencja naukowa odbędzie się w Białymstoku

Kiedy: 2018-11-09 , godzina: 09:00

Kultura, Ważna konferencja naukowa odbędzie Białymstoku - zdjęcie, fotografia

W dniach 9-10 listopada 2018 roku w Białymstoku odbędzie się prestiżowa, międzynarodowa Jubileuszowa Konferencja Naukowa „Debiuty Mickiewicza. Debiuty romantyków. Tradycje – strategie – idee – język”. Rozpocznie się w Pałacu Branickich i kontynuowana będzie w Książnicy Podlaskiej.

O randze imprezy świadczy fakt, iż wespół z Uniwersytetem w Białymstoku i Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego, jej organizatorem jest najstarsza i najbardziej prestiżowa akademia naukowa w Polsce – Polska Akademia Umiejętności, która nigdy wcześniej nie organizowała jakiejkolwiek imprezy naukowej w stolicy Podlasia.

Konferencja „Debiuty Mickiewicza. Debiuty romantyków. Tradycje – strategie – idee – język” to wydarzenie zorganizowane w 200. rocznicę debiutu literackiego Adama Mickiewicza, otwierające cykl jubileuszy związanych z życiem i twórczością Wieszcza.

W sesji weźmie udział ok. 40 badaczy. Wśród prelegentów i gości są najbardziej znani mickiewiczolodzy z Polski i zagranicy, m. in. z Białorusi, Litwy, Ukrainy, Austrii, Bułgarii czy Szwajcarii.

Obrady zainaugurowane zostaną w Pałacu Branickich, a następnie prowadzone będą w Książnicy Podlaskiej i na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku.

(Źródło i foto: KP/ oprac. Kalina)


Ważna konferencja naukowa odbędzie się w Białymstoku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl