Weekend ze sztuką bez granic

Kultura, Weekend sztuką granic - zdjęcie, fotografia
LIP 06
godz: 00:00

W weekend 6-7 lipca Muzeum Podlaskie w Białymstoku organizuje drugie spotkanie w ramach projektu „Sztuka bez granic”, który skierowany jest do stałej grupy dzieci i młodzieży z utrudnionym dostępem do kultury, zwłaszcza kultury polskiej. Uczestnikami są dzieci uczące się języka polskiego w Grodnie, dzieci z Białegostoku oraz pacjenci Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku.

W sobotę 6 lipca zaplanowano wycieczkę do Wigier i Stańczyk oraz zwiedzanie Suwalskiego Parku Krajobrazowego. W niedzielę dzieci wezmą udział w warsztatach malarskich w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego – oddziale Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

W ramach pierwszej fazy projektu przeprowadzone będą interdyscyplinarne warsztaty z zakresu sztuk pięknych i nowych mediów, wsparte wyjazdami terenowymi. Prace i zajęcia z dziećmi będą opierały się o zbiory Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Uczestnicy wezmą udział w serii warsztatów: rzeźbiarskich, literackich, malarskich, designerskich, introligatorskie, teatralnych, warsztatach z digitalizacji w Muzealnej Pracowni Digitalizacji, warsztatach fotograficznych inspirowanych lokalną architekturą drewnianą oraz wielokulturowością regionu, warsztatach z autoprezentacji i spacerach edukacyjne po Białymstoku. W ciągu kilku weekendów odbędą się także wyjazdy krajoznawcze po naszym województwie.

Druga część projektu będzie polegała na przygotowaniu wydawnictwa edukacyjnego, wystawy plenerowej oraz na otwarciu w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego ekspozycji złożonej z prac uczestników.

Projekt zakończy się przeprowadzeniem warsztatów artystyczno-terapeutycznych w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku, przygotowanych na podstawie utworzonej podczas projektu koncepcji zajęć i publikacji. Wszystkie działania będą realizowane przez doświadczonych artystów, animatorów i muzealników związanych z Podlasiem.

Kolejne – trzecie – spotkanie dzieci z Polski i Białorusi odbędzie się w weekend 3-4 sierpnia. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Rekrutacja do projektu została zakończona, a uczestnicy pracują w stałych grupach w przeciągu kilku miesięcy regularnych spotkań. Zapraszamy do śledzenia ich postępów i dokonań.

(BL)

Reklama

Weekend ze sztuką bez granic komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama