Felietony, WiceJarosław - zdjęcie, fotografia

Stało się to, o czym dobrze poinformowane ptaszki ćwierkały od jakiegoś czasu: reforma rządu dotknęła, wydawało się, nietykalnego Jarosława Zielińskiego - dotychczasowego wiceministra w MSWiA.

Już przed wyborami samorządowymi podlaski poseł PiS Jarosław Zieliński stracił szefowanie nad Policją w ramach kompetencji wiceministra. Mówiło się, że zabranie części kompetencji, było spowodowane nieprzychylnymi artykułami oraz skargami z samego środowiska policji.

Nie będziemy teraz komentować okoliczności politycznych, ale oddamy głos twitterowi i zobaczymy, jak zareagowano na tą informację.

Minister Zieliński dzisiaj po południu wpisał na twitterze: Kończę pracę w MSWiA z poczuciem dobrze wykonanych zadań, których efekty ocenili Wyborcy, a obraz medialny skoryguje czas. W Polsce żyje się bezpiecznie, służby, które nadzorowałem działają sprawnie. Dziękuję wszystkim za współpracę przez ostatnie 4 lata. Dalej służymy Polsce.

Marcin Tyc skomentował: „Jarosław Zieliński: Kończę pracę w MSWiA z poczuciem dobrze wykonanych zadań...”

W cyrku byś pochwalę i premię dostał! Ci ludzie wstydu nie mają!

Stumbras – podający się na twitterze jako społeczny samozwańczy biograf jednego sekretarza – też był mało powściągliwy w komentarzach: Szkoda. Uczciwie trzeba przyznać, że @ZielinskiJaro zmienił @PolskaPolicja Z moich obserwacji wynika, że tyle lizusostwa, niekompetencji, nieuzasadnionych awansów szczególnie w @podlaskaPolicja nigdy nie było. Mundurowi go dobrze zapamietają. Konfetti, dywany, tańce, parasole...

Redaktor naczelny magazynu „Fakty” - Piotr Szumlewicz dodaje: Jeden z najbardziej nieudolnych i butnych urzędników PiS-owskich, Jarosław Zieliński traci stanowisko! Decyzja cieszy, ale on nigdy nie powinien dostać tak wysokiego stanowiska.

Darek Kalicki cytuje szefa NSZZ policjantów: Trochę wody w Wiśle upłynie, zanim ktoś posprząta ten chaos decyzyjno-kompetencyjny, który pozostawił po sobie Jarosław Zieliński - ocenia rządy byłego już wiceministra MSWiA Rafał Jankowski, szef NSZZ Policjantów.

Wicemarszałek Senatu Maria Koc cytowana przez profil PR24 widzi to inaczej: jest nowe otwarcie, nowa kadencja, nowe zadania i problemy. Ministrowie pod tym kątem dobierają sobie współpracowników. Jarosław Zieliński był bardzo dobrym wiceministrem.

Niestety, wśród komentarzy pod wpisem samego ministra przeważają te  nieprzychylne. Nie będziemy przytaczać kolejnych, ale często przewijał się osławiony już motyw confetti i tzw. Bizancjum, co przede wszystkim zarzucano Zielińskiemu.

Następcy - ministrowi Wąsikowi życzymy skutecznej i spokojnej pracy.

(Włóczykij/ Foto: podlaska.policja.gov.pl)

WiceJarosław komentarze opinie

  • gość 2019-11-26 12:52:06

    i łucuś wpływy straci?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama