5°C rozproszone chmury

Więcej gwiazd sportu na mityngu gwiazd

Kiedy: 2018-05-20 , godzina: 11:00 | Gdzie: Rynek Kościuszki

Sport, Więcej gwiazd sportu mityngu gwiazd - zdjęcie, fotografia

W niedzielę, 20 maja, w sercu Białegostoku – na Rynku Kościuszki – królować będzie lekkoatletyka! Czołówka polskich zawodników oraz utytułowani sportowcy ze świata wystartują w inauguracyjnej edycji plenerowego Mityngu Gwiazd.

Do zapowiedzianych już wcześniej gwiazd dołączają kolejne. Ostatnio udało się potwierdzić udział halowego mistrza świata w skoku o tyczce Greka Konstandinosa Filipidisa. Jego rywalem będzie Piotr Lisek – halowy mistrz Europy, medalista mistrzostw świata i jedyny Polak należący do elitarnego grona tyczkarzy, którzy pokonali magiczną w swojej konkurencji barierę 6 metrów. Obok Polaka i Greka na starcie zobaczymy także obiecujących młodych krajowych tyczkarzy oraz Łotysza Mareksa Ārentsa.

Moc mocarzy – tak można określić konkurs pchnięcia kulą. Czech Tomáš Staněk, medalista halowych mistrzostw Europy i świata legitymujący się siódmym wynikiem w historii lekkoatletyki (22.17) zmierzy się na białostockim rynku ze znakomitym Polakiem Michałem Haratykiem (wicemistrzem Europy) oraz… dwukrotnym wicemistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem! Tak jest – Piotr Małachowski pojawi się w Białymstoku, mieście w którym niejednokrotnie startował, w nowej roli. Nasz czempion zmierzy się z najlepszymi kulomiotami!  W Białymstoku wystąpi także piąty zawodnik Igrzysk w Rio i rekordzista Ameryki Południowej Darlan Romani.

W rywalizacji pań obok finalistki olimpijskiej Pauliny Guby zobaczymy m.in. białoruską mistrzynię świata U18 Alonę Dubicką. Białostoczan z pewnością zaciekawi start Klaudii Kardasz, która w zeszłym roku zdobyła medal mistrzostw Europy U23, a na co dzień reprezentuje miejscowy klub Podlasie.

Dwóch medalistów halowych mistrzostw Europy z Belgradu (2017) zobaczymy w konkursie skoku wzwyż. Obok Sylwestra Bednarka, trenującego na co dzień na białostockim Zwierzyńcu, złotego w stolicy Serbii, na sportowej scenie pojawi się także brązowy medalista zeszłorocznych mistrzostw Białorusin Pawieł Sieliwierstau. Kolejnym świetnym sportowcem, który przyjedzie do Białegostoku będzie Ukrainiec Andrij Procenko, który cztery lata temu w Sopocie zdobył brązowy medal halowych mistrzostw globu. Start na Rynku Kościuszki planują także utalentowani młodzi zawodnicy – mistrz Europy do lat 20 z ubiegłego sezonu Maksim Niedasiekau oraz Polak Norbert Kobielski.

Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki to impreza lekkoatletyczna, która w widowiskowej i dostępnej dla wszystkich formule zaprezentuje „królową sportu” na bardzo wysokim poziomie. To okazja do obejrzenia gwiazd międzynarodowej lekkoatletyki na żywo, kibicowania im, a także zdobycia ich autografów. To także impreza dla całych rodzin. Przed główną częścią mityngu w lekkoatletycznym miasteczku, które wyrośnie na Rynku Kościuszki czekać będą atrakcje dla najmłodszych. Zabawy sportowe poprowadzi m.in. dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski oraz dwukrotny wicemistrza olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski.

Wybór Białegostoku na organizację takiej imprezy nie był przypadkowy. To ważne miasto na sportowej mapie Polski. To właśnie tu trenują lekkoatleci światowego formatu, jak Kamila Lićwinko, Wojciech Nowicki. W Białymstoku odbyły się 93. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Zawody, które okazały się dużym sukcesem nie tylko sportowym, ale również promocyjnym, odbyły się w lipcu 2017 roku na stadionie w Zwierzyńcu. I właśnie ta impreza stała się inspiracją do organizacji tegorocznego Mityngu Gwiazd.

Impreza będzie transmitowana w TVP Sport. Przy jej organizacji Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji współpracuje z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki.

Program Mityngu Gwiazd na Rynku Kościuszki 20.05.2018 Rynek Kościuszki

·         Godz. 11:00-12:00 zabawa z lekkoatletyką, zajęcia dla dzieci i rodziców

·         Godz. 12:00-13:00 rozgrzewka gwiazd przed zmaganiami

·         Godz. 13:00-15:30 Mityng

(BL)


Więcej gwiazd sportu na mityngu gwiazd komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl