Wiadomości, Więcej ochłody może Parku Fredry - zdjęcie, fotografia

Przed nami znów kilka upalnych dni. Ale są przecież wakacje i szczególnie dzieci oraz młodzież wolą spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Przy takich temperaturach mało komu chce się wychodzić na słońce, zwłaszcza jeśli nie ma jak ugasić pragnienia czy się ochłodzić. W Parku Fredry, który jest miejscem dość mocno obleganym, być może wkrótce będzie coś do picia i ochłody.

Park Fredry na osiedlu Wygoda jest świetnie urządzonym miejscem do spędzania wolnego czasu. W zasadzie mieszkaniec w każdym wieku znajdzie tam coś dla siebie. Od siłowni pod chmurką, po boiska i plac zabaw oraz hamaki – miejsce przyciąga białostoczan. Przyciągałoby ich jeszcze bardziej, gdyby na miejscu można było ochłodzić się w kurtynie wodnej czy napić się wody. Dziś tego tam brakuje.

Dlatego mieszkańcy zwrócili się do radnego Henryka Dębowskiego, a ten do prezydenta Białegostoku. Chodzi o niewielkie usprawnienia i modernizację tego miejsca. Radny Dębowski prosił niedawno w interpelacji skierowanej do prezydenta Białegostoku o montaż zdroju wody do picia oraz kurtyny wodne, które chłodziłyby użytkowników centrum rekreacyjnego w upalne dni.

W Parku znajduje się między innymi boisko do piłki nożnej, plac zabaw uczęszczany przez najmłodszych oraz psi park. Poza znajdującą się na terenie Parku płatną toaletą, dzieci oraz dorośli nie mają możliwości chociażby umycia rąk. Zdrój do wody montowany jest w celu stałego dostępu do wody pitnej wszystkim spragnionym, estetyczny i praktyczny, o dużych walorach użytkowych, dopełniłby całości tak pięknego i funkcjonalnego obiektu. Ponadto montaż kurtyny wodnej w okresie wzmożonych upałów przyniósłby ulgę najmłodszym oraz przebywającym na terenie parku Mieszkańcom” – wskazywał w interpelacji do prezydenta Białegostoku radny Henryk Dębowski.

I jak wynika z odpowiedzi, jaką radny już otrzymał, dość szybko mogą się pojawić przynajmniej kurtyny wodne. Ze zdrojem i wodą do picia trzeba będzie nieco poczekać. Przede wszystkim dlatego, że zorganizowane centrum rekreacyjne jest objęte w tej chwili umową gwarancyjną. Zatem nawet niewielka inwestycja, jaką jest budowa zdroju wody, mogłaby naruszać warunki zapisane w tej umowie.

Budowa zdroju wody zostanie rozważona jako dodatkowa inwestycja, po dokonaniu uzgodnień z gwarantem, zaplanowaniu w budżecie środków finansowych oraz uzyskaniu stosownych pozwoleń. Odnośnie ustawienia kurtyny wodnej wystąpiono do Wodociągów Białostockich z prośbą o rozważenie możliwości jej rozstawienia” – odpisał radnemu Henrykowi Dębowskiemu Krzysztof Karpieszuk, sekretarz miasta z upoważnienia prezydenta Białegostoku.

Lato i wakacje dopiero się rozpoczęły i z pewnością kurtyny właśnie w takim miejscu świetnie zdadzą egzamin. Tym bardziej, że w Parku Fredry jest toaleta z wodą, ale płatna i zautomatyzowana. Nie każdy jest w stanie z nią sobie poradzić. Kłopoty mają przede wszystkim osoby starsze, które przychodzą tam bawić się z wnukami. Niemniej, kurtyna wodna, choć spełnia inne zadanie, będzie dodatkową atrakcją Centrum Rekreacyjnego Wygoda i z pewnością przyczyni się do częstszej aktywności i frekwencji mieszkańców nawet w 30-stopniowe upały.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: bialystok.pl)

Więcej wody dla ochłody. Tak może być w Parku Fredry komentarze opinie

  • gość 2019-06-27 05:55:53

    Jak komuś jest za gorąco na placu zabaw to niech siedzi w domu a nie pierdoły wymyśla.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama