Gospodarka, Wielka okazji urodzin Pronaru planują obroty poziomie miliarda - zdjęcie, fotografia

Jasny cel, odwaga i konsekwencja podczas podejmowania strategicznych decyzji oraz wizjonerskie myślenie - to główne składniki sukcesu Pronaru. 30 lat od jego powstania cały świat jest świadkiem, jak polska firma odnosi międzynarodowe sukcesy. Chcąc uczcić to wielkie święto, w Narwi - miejscu gdzie w 1988 roku powstawał Pronar, odbyły się wyjątkowe uroczystości.

Wśród znakomitych gości, którzy swoją obecnością uświetnili to niezwykłe wydarzenie byli m.in. wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski oraz wicemarszałek województwa podlaskiego Stanisław Derehajło. Specjalnie na obchody 30-lecia przybyli też przedstawiciele firm z ponad 40 krajów, z którymi Pronar współpracuje od lat.

Gości swoim przemówieniem przywitał prezes Rady Właścicieli Sergiusz Martyniuk. Z wielką radością przyznał, że te urodziny przypominają po raz kolejny o czymś niezwykle ważnym.

Gdy patrzę na 40 flag wywieszonych dziś wokół firmy, mam wrażenie, że przyjechali do nas kuzyni, rodzina, znajomi. A czym większa jest rodzina, tym większa jest siła firmy - powiedział.

Podczas swojego wystąpienia Martyniuk wspomniał nie tylko o historii, ale także o planach na przyszłość. Te przewidują wzrost obrotu firmy do nawet 1,5 mld zł (o blisko połowę więcej niż w 2018 roku).

Swoje słowa skierował do zebranych także wicepremier Jarosław Gowin, który chwalił innowacyjność firmy i gratulował ogromnego sukcesu - zarówno biznesowego, jak i tego polegającego na stworzeniu unikalnych więzi z pracownikami i partnerami.

W imieniu polskiego rządu, w imieniu państwa polskiego dziękuję za to, co pan stworzył. Ta firma to dzieło, dzięki któremu pan i pana współpracownicy przejdziecie do historii Polski - mówił wicepremier.

Podczas uroczystości 20 pracowników Pronaru otrzymało odznaczenia "Zasłużony dla rolnictwa", przyznawaną przez ministra rolnictwa. 40 kolejnych uhonorowano okolicznościowymi złotymi i srebrnymi medalami. Wyróżnienia w postaci jubileuszowych statuetek otrzymali przedstawiciele kilkunastu firm, z którymi od lat trwa owocna współpraca. Wiele słów uznania płynęło także ze strony zaproszonych gości, którzy mieli okazję złożyć życzenia i przekazać pamiątki prezesowi przedsiębiorstwa.

Dalszą część obchodów uświetniły występy znanych i lubianych zespołów. Zaproszeni goście mogli obejrzeć m.in. Kurpie Zielone (podlaski, ludowy zespół taneczno - muzyczny), Lowzar (niezwykle energiczna czeczeńska grupa taneczna) czy Zimne Dranie (zespół akustyczny wykonujący znane polskie i zagraniczne szlagiery). Aż do niedzielnego wieczoru trwał rodzinny piknik, który tłumnie odwiedzili zarówno pracownicy, jak i mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Na dzieci czekał szereg atrakcji, m.in. dmuchańce, basen z łódeczkami, malowanie twarzy, salon gier, gry i zabawy z animatorami.  
Najmłodsi mogli zmierzyć się z pajęczą siecią oraz nauczyć się dojenia krowy. Warsztaty taneczne prowadziła mistrzyni Polski i wicemistrzyni świata w hip-hopie. Malowanie na ogromnych zwojach papieru wyłoniło prawdziwe talenty. Swój pejzaż namalował także sam prezes Sergiusz Martyniuk.  

Dużą popularnością cieszyła się też specjalnie przygotowana z tej okazji wystawa. Na placu o powierzchni ponad kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych stał sprzęt pokazujący przekrój produkcji Pronaru. Znalazły się tam dziesiątki przyczep, maszyny do zbioru zielonki, sprzęt komunalny do letniego i zimowego utrzymania dróg, ciągniki, a także nowoczesne maszyny recyklingowe oraz koła tarczowe, kompletne układy jezdne i elementy pneumatyki i hydrauliki.

(PW / Foto: Pronar)

Wielka feta z okazji 30. urodzin Pronaru. Już planują obroty na poziomie 1,5 miliarda komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama