Wiadomości, Wiosna naszym okręgu wyborczym skompletowała całą listę - zdjęcie, fotografia

Prawo i Sprawiedliwość jako pierwsze pokazało pełną listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Drugim ugrupowaniem jest partia Wiosna. Tu także znana jest już cała drużyna, która powalczy o głosy wyborców. Jak wiadomo było już przed ponad tygodniem – „jedynką” i jednocześnie lokomotywą wyborczą Wiosny została Monika Falej, aktywistka z Olsztyna.

- Dziękuję za nominację i zaufanie, jakim obdarzyły mnie władze centralne Wiosny, ale i lokalni działacze. Startuję w wyborach do Parlamentu Europejskiego, bo wiem, że da się zrobić więcej i lepiej. Marzę o Europie nowoczesnej i solidarnej. Całe życie poświęciłam pracy w organizacjach pozarządowych, dlatego wiem, jak trudno jest im realizować swoje cele, gdy spotykają opór ze strony władz – samorządowych, centralnych czy ze względu na biurokrację unijną – mówi Monika Falej. – Będę walczyła o lepsze środowisko funkcjonowania organizacji, równość szans i wspieranie oddolnych działań na rzecz lokalnych społeczności. Organizacje pozarządowe skupiają najbardziej aktywnych mieszkańców, są one pierwszym ogniwem między obywatelem a władzą. Wiem jak one działają i wiem jak je wesprzeć, by lepiej działały na rzecz mieszkańców – dodała.

Nasz region, zdaniem kandydatów partii Wiosna, powinien odgrywać istotną rolę w strukturach Unii Europejskiej. Warmia, Mazury, Podlasie, ale i cała Polska powinna nadawać ton polityki rolnej Unii. Jak przekazali – jesteśmy silnym ośrodkiem rolniczym i powinniśmy mieć wpływ na kształtowanie polityki w tym obszarze.

W tym miejscu jednak prezentujemy pozostałych kandydatów i kandydatki Wiosny Roberta Biedronia w okręgu nr 3 w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

2. Sławomir Gromadzki - Rolnik przedsiębiorca z okolic Kolna. Żonaty, ojciec trójki dzieci. Ukończył Akademię Rolniczo-Techniczną w Olsztynie, Collegium Civitas w Warszawie, Norwegian University of Live Science oraz Svalbard University Centre.

Wynalazca, ekspert w dziedzinie funduszy strukturalnych, stażysta w DG Agi w Brukseli. Doświadczony samorządowiec, radny dwóch kadencji Województwa Podlaskiego. Były dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Założyciel Fundacji Etyczne Agro. Uczestnik misji OBWE w Kosovie i na Ukrainie.

3. Katarzyna Dzik - mieszka i pracuje w Iławie. Inicjatorka Rady Kobiet i Stowarzyszenia Kobiet OD-WAŻNE w Iławie.W Parlamencie Europejskim chce się zająć wprowadzeniem europejskiej karty Praw Kobiet. Prywatnie matka czwórki dzieci. Pasjonatka żeglarstwa i sportów wodnych. Działa w stowarzyszeniach sportowych i w Polskim Związku Żeglarskim. Liczy na głosy braci żeglarskiej.

4. Paweł Krutul - tata dwóch wspaniałych chłopaków, jak sam mówi, najlepszych kumpli na świecie. Absolwent Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku oraz Wyższej Szkoły Administracji Publicznej. Przez 13 lat pracownik korporacji, obecnie przedsiębiorca. Bierze czynny udział w marszach i protestach wspierających kobiety. Paweł jest także koordynatorem Wiosny w okręgu nr 3 w najbliższych wyborach.

5. Małgorzata Olkowska - Ukończyła Edukację Administracyjno-Menadżerską na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pracuje jako Menadżer w skandynawskiej firmie gdzie jest odpowiedzialna za obsługę wszystkich firm prowadzących prace budowlane w Województwie Warmińsko-Mazurskim. Zarządza pięcioosobowym zespołem. Jest trenerem wewnętrznym w swojej firmie, prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji i standardów obsługi klienta. Poza pracą angażuję się społecznie. Od 2007 roku była wolontariuszką Fundacji Mam Marzenie. Była również koordynatorką tej Fundacji w latach 2009-2010. Od 2016 roku współtworzy grupę Lole Rozbojniczki - aktywnych kobiet działających w Olsztynie, znanych z wielu akcji happeningowych. Ostatnia ich akcja przyniosła im nominację w plebiscycie Olsztynianka Roku 2018 r. W Wiośnie koordynatorka Wiosny Kobiet na Warmii i Mazurach.

6. Piotr Ambroziak - poliglota, w tym biegle posługuje się językiem niderlandzki Od ponad 10 lat odpowiedzialny za współpracę międzynarodową Iławy. Głównie z miastami partnerskimi w Niemczech, Holandii i na Litwie. Uczestniczy w projektach międzynarodowych w obszarze Euroregionu Bałtyk. Ojciec 15 letniej Mai, mąż Małgorzaty. Od ponad 20 lat jako przewodnik i znawca Warmii, Mazur i Podlasia. Zwolennik innowacyjnej i kreatywnej edukacji.

7. Agnieszka Falkowska - rodowita Warmianka, optymistka, wierząca w możliwość zmiany na lepsze. Z wykształcenia pedagożka, o specjalizacji edukacja medialna z grafiką komputerową, z zawodu doradczyni w branży finansowej, której misją jest pomaganie ludziom, odnosząca sukcesy w swojej branży. Uczestniczka wielu projektów mających na celu pomoc osobom potrzebującym, wsparcia dla kobiet w trudnych sytuacjach, dokształcania dzieci. Członkini Stowarzyszenia Kongres Kobiet, Stowarzyszenia Przyjaciół ZSEH, liderka projektu Szlachetna Paczka. Osoba zaangażowana w to, co robi, empatyczna, jak również kompetentna, doświadczona i otwarta na nowe wyzwania. umiejąca wykorzystać swoją wiedzę, a także znaleźć alternatywne rozwiązania.

8. Tomasz Lewczuk - najmłodszy kandydat Wiosny w naszym okręgu. Urodzony w Bielsku Podlaskim, ma 27 lat. Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Od wielu lat zaangażowany w działalność społeczną i polityczną w ramach organizacji pozarządowych i towarzystw naukowych.

9. Elżbieta Murawko lat 39. Suwalczanka od urodzenia. Zaangażowana w sprawy społeczne, poświęca się pracy na rzecz ludzi i zwierząt. Pomaga Fundacji Zwierzęta Niczyje w adopcjach psów i kotów, szuka najlepszych rozwiązań w sprawach dotyczących ograniczenia bezdomności zwierząt. W sprawach ludzi wielokrotnie stawała w obronie naruszanych praw i wolności. Uczestniczka wielu marszów KOD-u, Manify, Marszów Równości. Jej najważniejsze przeslanie to szacunek do każdego człowieka i zwierzęcia. Staje w obronie słabych, poniżanych, opuszczonych i bezradnych. Zaangażowana w sprawy społeczne.

10. Sława Tarasiewicz - rolniczka  magister resocjalizacji, regionalistka. Właścicielka gospodarstwa agroturystycznego Trzy Świerki w popegeerowskiej wsi Galwiecie koło Gołapi. Mieszkanka pogranicza trzech kultur i propagatorka europejskości. Laureatka konkursów kulinarnych, właścicielka tytułu Kobieta Niezwykła. Wspiera lokalne rolniczki w promowaniu najlepszej I zdrowej polskiej żywności w Europie. Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet, mama, babcia 3 wnuków.

(BL)

Wiosna w naszym okręgu wyborczym skompletowała całą listę komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama