Żeby było lepiej, czasem, a nawet i często, wcześniej musi być gorzej. I tak najprawdopodobniej w najbliższych dniach będą mieli kierowcy przejeżdżający ulicą Tysiąclecia Państwa Polskiego. Drogowcy mają za chwilę rozpocząć przebudowę niewielkiego odcinka tej arterii.

Umowa z wykonawcą inwestycji drogowej, czyli z Przedsiębiorstwem Eksploatacji Ulic i Mostów, została podpisana 28 stycznia. A to oznacza, że wkrótce na teren budowy wejdą drogowcy. Będą mieli czas do jesieni aby zdążyć ze wszystkimi pracami. Przy Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego mają się na krótkim, bo koło 100-metrowym odcinku, pojawić dwa pasy ruchu, droga dla rowerów i chodnik. To wszystko w 10 miesięcy od momentu rozpoczęcia robót.

Kiedy nagrywaliśmy nasz komentarz video, ruch w tym miejscu był całkiem spokojny. Jednak wielu kierowców ma świadomość jak ten ruch wygląda w godzinach szczytu. Jest bardzo trudno przejechać przez rondo pod estakadą, bo tam z każdej praktycznie strony ustawiają się długie sznury pojazdów, w tym wiele ciężarowych. Dziennie to miejsce przejeżdża nawet ponad 23 tys. samochodów.

Kierowcy w najbliższym czasie będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ prace drogowe będą utrudniały normalny przejazd. Aby ominąć ten newralgiczny punkt warto skierować się na ulicę Kombatantów i tam na obwodówkę na Andersa. Ewentualnie można przejechać przez osiedle Białostoczek i wyjechać przedłużeniem ulicy Sitarskiej w stronę Świętokrzyskiej. Niemniej, akurat ci kierowcy, którzy będą musieli skierować się w stronę wylotówki na Augustów, raczej skorzystają z przejazdu ulicą Tysiąclecia Państwa Polskiego, nawet za cenę dłuższego postoju.

To co trudno zrozumieć w związku z tą inwestycją, to jej cel. Zrealizowanie jednego pasa ruchu i to tylko na odcinku około 100 metrów, to raczej niewielka poprawa przejezdności. Sens może mieć budowa drogi dla rowerów, której w tej chwili nie ma, podobnie jak i chodnika po stronie przeciwnej od stacji paliw Shell. Tylko czy do takich prac potrzebna dodatkowo była przebudowa drogi?

Niezależnie od tego wszystkiego, profilaktycznie kierowców przestrzegamy, aby uważali przejeżdżając w najbliższym czasie Aleją Tysiąclecia Państwa Polskiego. Do tej ulicy bowiem dochodzą mniejsze uliczki, z których ciężko wyjechać i z których widocznością na wyjeździe bywa nienajlepiej.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Wkrótce na 1000-lecia Państwa Polskiego będzie więcej utrudnień komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama