Wkrótce zobaczymy Galerię Portretów Wielkich Polaków

Kultura, Wkrótce zobaczymy Galerię Portretów Wielkich Polaków - zdjęcie, fotografia
LIS 08
Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego godz: 18:00

W imieniu Muzeum Podlaskiego w Białymstoku zapraszamy do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego na otwarcie Galerii Portretów Wielkich Polaków w nowej aranżacji. Wystawa została wzbogacona o dzieła sztuki zakupione w ciągu dwóch ostatnich lat. Jej otwarcie nastąpi w najbliższy czwartek, 8 listopada.

Galeria Portretów Wielkich Polaków są to rzeźby najcenniejsze w wymiarze artystycznym, historycznym i narodowym. Wśród nich znajdziemy portrety Polaków Romualda Traugutta, przywódcy Powstania Styczniowego, Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, pierwszego Premiera Rzeczypospolitej odrodzonej i legionistów,  którym tak wiele zawdzięczamy w długiej walce o odzyskanie niepodległości.

Realizacja w ramach programu „Rozbudowa kolekcji rzeźby Alfonsa Karnego w zbiorach Muzeum Podlaskiego w Białymstoku” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Marszałka Województwa Podlaskiego.

(8 listopada 2018 r., czwartek, godz. 18.00, Otwarcie „Galerii Portretów Wielkich Polaków” w nowej aranżacji, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego)

(Źródło i foto: MP/ oprac. Kalina)

Wkrótce zobaczymy Galerię Portretów Wielkich Polaków komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama