Właściciel sklepu będzie szkolił psy asystujące niepełnosprawnych

Wiadomości, Właściciel sklepu będzie szkolił asystujące niepełnosprawnych - zdjęcie, fotografia

Dzięki dofinansowaniu zdobytemu przez właściciela sklepu Delikatesy Centrum przy ul. Generała Józefa Hallera 44 w Białymstoku w ramach konkursu Grupy Eurocash „Herosi Innowacyjności”, niepełnosprawni mieszkańcy miasta będą mogli skorzystać z darmowego treningu mającego przygotować posiadanych przez nich czworonogów do bycia psem asystentem osoby niepełnosprawnej.

Właściciel sklepu Delikatesy Centrum w Białymstoku zdecydował się uruchomić program edukacyjny w zakresie relacji pies-człowiek skierowany do osób niepełnosprawnych. Biorąc udział w programie, osoby zmagające się z niepełnosprawnością otrzymają możliwość darmowego przeszkolenia swojego czworonoga w kierunku przygotowania go do roli asystenta osoby niepełnosprawnej. Pieniądze potrzebne na inwestycję w wysokości 15 000 zł zdobył w ogólnopolskim konkursie „Herosi Innowacyjności”, organizowanym przez Grupę Eurocash. Aby znaleźć się w gronie laureatów przekonał wielu swoich klientów do udziału w głosowaniu i zdobył uznanie jurorów.

- Psy to zwierzęta o ogromnym potencjale intelektualnym. Dzięki swoim niesamowitym zdolnościom coraz częściej towarzyszą osobom niewidomym, czy niepełnosprawnym ruchowo. Mamy nadzieję, że biorąc udział w naszym programie wielu mieszkańców Białegostoku otrzyma codzienną pomoc od swojego pupila, co na pewno podniesie jakość ich życia codziennego – mówi Hubert Andrejewicz, właściciel sklepu Delikatesy Centrum.

Herosi Innowacyjności Eurocash

Do konkursu „Herosi Innowacyjności” organizowanego przez Grupę Eurocash zgłoszonych zostało 661 pomysłów z całej Polski. Przedsiębiorcy mogli wziąć udział w jednej z trzech kategorii tematycznych: „Zmieniam świat lokalnie”, „Inwestuję w technologię” oraz „Stawiam na praktyczne rozwiązania”. Konsumenci w głosowaniu i jury po ocenie biznesowego potencjału projektów wybrali 54 najlepsze projekty i to właśnie one otrzymają dofinansowanie o łącznej wartości 1 000 000 złotych.

Główną nagrodę 100 tys. złotych otrzymały Delikatesy Centrum z Beska (podkarpackie), trzy nagrody po 50 tys. zł otrzymały Delikatesy Centrum z Baligrodu (podkarpackie), sklep abc z Jędrzejowa (świętokrzyskie) oraz sklep abc z Zielonej Góry (lubuskie). 50 nagród po 15 tys. zł trafiło do sklepów Lewiatan, Groszek, Euro Sklep, abc, Gama i Delikatesów Centrum w całej Polsce.

- Liczba zakwalifikowanych projektów i oddanych głosów pokazuje jak wielki społeczny potencjał tkwi w Herosach. Dzięki „Herosom Innowacyjności” każdy może mieć wpływ na to, jak funkcjonuje lokalny sklep, jak wygląda jego otoczenie i jaki ma wpływ na lokalną społeczność – mówi Jacek Owczarek, Członek Zarządu Eurocash. – Dziękuję przedsiębiorcom i klientom sklepów za tak wielkie zaangażowanie w konkursie oraz gratuluję nagrodzonym. Wiem, że wielu uczestników konkursu realizuje podobne projekty na co dzień – podkreśla Jacek Owczarek.

(BL/ Foto: pixabay.com/ dog)

Właściciel sklepu będzie szkolił psy asystujące niepełnosprawnych komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama