Wiadomości, Wodniacy kolejny zapobiegli tragedii - zdjęcie, fotografia

Wodniacy z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie pomogli mężczyznom bezpiecznie dotrzeć do brzegu. Z relacji poszkodowanych wynikało, że ich łódź przewróciła się w wyniku silnego podmuchu wiatru. Do brzegu było jeszcze około 50 metrów. Dzięki sprawnej akcji policjantów oraz ratowników WOPR nie doszło do tragedii.

W miniony poniedziałek, 26 sierpnia, około 13.00, na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie, że na Jeziorze Białe wywróciła się żaglówka, a w wodzie znajdują się dwie osoby. Na miejsce błyskawicznie udał się patrol wodny. Augustowscy wodniacy już w kilka minut dotarli do żeglarzy i natychmiast rozpoczęli akcję ratunkową.

Mundurowi wyciągnęli z wody dwóch mężczyzn, którzy byli znacznie osłabieni. Z relacji poszkodowanych wynikało, że ich łódź przewróciła się w wyniku silnego podmuchu wiatru, a oni nagle znaleźli się w wodzie. Do brzegu było jeszcze około 50 metrów.

66-latek oraz 81-latek próbowali dopłynąć do brzegu, jednak zabrakło im sił w dotarciu do celu. Do akcji na jeziorze Białym włączyli się również ratownicy WOPR. Dzięki sprawnym działaniom policjantów oraz ratowników nie doszło do tragedii.

(Źródło i foto: podlaska.policja.gov.pl/ oprac. Kalina)

Wodniacy kolejny raz zapobiegli tragedii komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama