Piłka nożna, Wodny świat Słonecznej Jagiellonia pokonała - zdjęcie, fotografia

Jagiellonia wykonała pierwszy krok na drodze do Ligi Europy. Białostoczanie w czwartek na swoim boisku pokonali 1:0 portugalskie Rio Ave i szykują formę na rewanż. Jednobramkowa zaliczka jest skromna, ale żółto-czerwoni mogli jej nie mieć wcale przed rewanże. A forma jaką zademonstrowali w czwartek pozwala mieć nadzieję na sukces w rewanżu.

Gol na wagę zwycięstwa padł już w 9 minucie. Nowy nabytek żółto-czerwonych czyli Mateusz Machaj wykorzystał nieudaną próbę przecięcia podania Jonathana Buatu, który fatalnie skiksował i znalazł się sam na sam z golkiperem gości. Okazję wykorzystał i było 1:0.

Niestety, prowadzenie nie uskrzydliło Jagi: to rywale choć są w fazie przebudowy składu (7 nowych graczy) nadawali ton grze i mieli przewagę. Ekipa z Portugalii lepiej radziła sobie na przemoczonej murawie stadionu na Słoneczej. Wprawdzie nowa trawiasta nawierzchnia Stadionu Miejskiego wymieniona tuż przed sezonem podobno poprawiła komfort gry to ewidentnie coś nie gra z drenażem i odprowadzeniem wody. Murawa w tym meczu przypominała momentami ten ze słynnego meczu z Anglikami na Stadionie Narodowym, gdzie sceneria była jak z Wodnego Świata. I nawet mocna ulewa tuż przed meczem nie tłumaczy dlaczego do ostatniej minuty gra w niektórych częściach boiska miała więcej wspólnego z waterpolo niż z futbolem.

Pierwsza połowa - poza początkową fazę - należała do gości, którzy atakowali. Na szczęście dobry mecz grała żółto-czerwona defensywa, a w 20 minucie sytuację uratował słupek. W II połowie kibice nadal oglądali wodną odmianę futbolu. Rio Ave atakowała, Jagiellonia broniła się skutecznie i mądrze utrzymując jednobramkowe prowadzenie.

Rewanż w portugalskim Vila do Conde odbędzie się w czwartek (2.08). Początek meczu o godz. 21.00.

Jagiellonia Białystok - Rio Ave 1:0 (1:0). Bramka: Mateusz Machaj 9

Jagiellonia: Marian Kelemen - Guilherme, Nemanja Mitrović,    Ivan Runje, Łukasz Burliga, Bartosz Kwiecień (75 Rafał Grzyb),  Taras Romanczuk, Arvydas Novikovas (84 Patryk Klimala), Mateusz Machaj (71 Martin Pospisil),    Przemysław Frankowski, Cillian Sheridan.

(PS/ Foto: bialystok.pl)