Wiadomości, Wojewoda Policja sprawdzą naprawdę działo EuroWeek - zdjęcie, fotografia

W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi zajęć dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Fundację EuroWeek, szef MSWiA Joachim Brudziński polecił wojewodzie dolnośląskiemu podjęcie działań zmierzających do wyjaśnienia tej bulwersującej sprawy. Na polecenie ministra, sprawą zajmuje się także gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji.

Od kilku dni w internecie pojawiają się zdjęcia i wpisy uczestników zajęć EuroWeek, które organizuje od wielu lat fundacja o takiej samej nazwie. Widać na nich, że dorośli mężczyźni, którzy byli wolontariuszami oraz opiekunami dzieci i młodzieży, przebywali w pokojach dziewczynek, na niektórych zdjęciach przytulają lub całują je. Można znaleźć również mnóstwo komentarzy, które w formie screenów użytkownicy mediów społecznościowych podają dalej. Z nich można dowiedzieć się, że mężczyźni dotykali dziewczynki, a nawet i to, że przesyłali później im niestosowne treści lub własne zdjęcia. Cała ta sytuacja zbulwersowała społeczność internetową, ale przede wszystkim tysiące polskich rodziców, którzy nie mieli świadomości, że tak mogą w ogóle wyglądać jakiekolwiek zajęcia edukacyjne.

W związku z ponownym pojawieniem się w sieci szkalujących i nieprawdziwych informacji na temat naszej Fundacji oraz Programu Euroweek chcielibyśmy poinformować iż sprawa cały czas jest w toku, a wszelkie nowe ataki na naszą Organizację są zgłaszane do odpowiednich służb. Program Euroweek prowadzimy od wielu lat. Na nasze warsztaty przyjeżdżają wyłącznie grupy zorganizowane z dorosłymi opiekunami (nauczycielami bądź rodzicami). Uczestnicy warsztatów mają zajęcia z wolontariuszami, natomiast przez cały okres ich trwania obecni są na nich opiekunowie. Również w czasie, kiedy nie ma zajęć, uczniowie są pod opieką swoich wychowawców. Nigdy ani nasza organizacja, ani nasi wolontariusze nie byli oskarżani o żadne niestosowne działania. Wszelkie pomówienia, które pokazują się w Internecie na nasz temat mają na celu niszczyć naszą Organizację i oczernić współpracujących z nami wolontariuszy” – odniósł się w specjalnym oświadczeniu Adam Jaśnikowski, prezes fundacji Euroweek.

Jednak to oświadczenie nie uspokoiło nastrojów, ani nade wszystko nie uspokoiło rodziców, którzy oczekują wyjaśnień polskich organów do tego uprawnionych. I jak przekazało MSWiA, minister Brudziński, zajął się wyjaśnieniem sytuacji w związku z organizowanymi zajęciami, ale i tym, co się działo podczas całego wyjazdu na EuroWeek poszczególnych grup dzieci i młodzieży.

- Szef MSWiA na bieżąco otrzymuje informacje dotyczące ustaleń w sprawie warsztatów EuroWeek od wojewody Pawła Hreniaka i komendanta głównego Policji. Wojewoda już w piątek rozmawiał na ten temat także z wojewódzkim komendantem Policji we Wrocławiu. Policja zabezpieczyła materiał dowodowy znajdujący się w siedzibie fundacji w Bystrzycy Kłodzkiej i ośrodkach zamiejscowych – przekazało w komunikacie MSWiA.

W sobotę, 15 grudnia br., wojewoda Paweł Hreniak spotkał się zarówno z wojewódzkim komendantem Policji we Wrocławiu, jak i z wicekuratorem oświaty. Policja i kuratorium mają na bieżąco przekazywać informacje o wynikach prowadzonych działań. Natomiast dzień wcześniej, 14 grudnia, minister Joachim Brudziński rozmawiał na temat zajęć EuroWeek z Anną Zalewską, minister edukacji narodowej. Efektem tych ustaleń było zlecenie przez MEN Dolnośląskiemu Kuratorowi Oświaty przeprowadzenia natychmiastowej kontroli warsztatów organizowanych przez Fundację.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: zrzut ekranu z twittera/ https://twitter.com/DariuszMatecki)

Wojewoda i Policja sprawdzą co się naprawdę działo na EuroWeek komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama