Motoryzacja, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego otworzył drzwi mieszkańcom - zdjęcie, fotografia

Próbne egzaminy na prawo jazdy, warsztaty z bezpiecznego poruszania się po drogach, spacer w narkogoglach i testy w symulatorze zderzeń. Tak wyglądał Dzień Otwarty w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku, który odbył się w miniony piątek, 19 lipca 2019 r.

W miniony piątek w ośrodku przy ul. Wiewiórczej w Białymstoku czekały nie lada atrakcje. Uczestnicy Dnia Otwartego mogli bezpłatnie wziąć udział w próbnych egzaminach dla kategorii B i A: zmierzyć się z pytaniami testowymi (z egzaminu teoretycznego), a także sprawdzić się na placu manewrowym w części praktycznej (obsługa pojazdu oraz jazda po łuku, zaś w przypadku motocykla – slalom).

Halo, czy mnie widzisz?!

Odbyły się warsztaty z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy. Szkolenia nawiązywały do akcji społecznej WORD Białystok "Halo, czy mnie widzisz?!", zwracającej uwagę na zjawisko martwego pola wokół samochodów ciężarowych. Po zajęciach w sali szkoleniowej uczestnicy mogli sami doświadczyć omawianego tematu, dzięki ciężarówce, która została użyczona przez MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o.

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przeprowadziła Grupa Ratownicza Nadzieja Białystok. Po próbnych egzaminach i warsztatach wszyscy chętni mogli przejść slalom w specjalnych goglach, które imitują stan po spożyciu alkoholu, narkotyków lub związany z brakiem snu. Następnie, dzięki uprzejmości Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, można było skorzystać z symulatora zderzeń.

(Źródło i foto: wrotapodlasia.pl/ oprac. ASM)

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego otworzył drzwi mieszkańcom komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama