-5°C pochmurno z przejaśnieniami

Wojskowi w fotograficznym atelier

Kiedy: 2017-01-12 , godzina: 17:00

Kultura, Wojskowi fotograficznym atelier - zdjęcie, fotografia

Muzeum Wojska w Białymstoku zaprasza 12 stycznia 2017 roku o godzinie 17.00 na otwarcie nowej wystawy czasowej.

Ponad dwieście oryginalnych zdjęć, na których ukazani są żołnierze w mundurach, będzie można zobaczyć na najnowszej wystawie prezentowanej w Muzeum Wojska w Białymstoku. Oglądając fotografie zwiedzający zauważą techniczny postęp w zakresie sztuki fotografowania, poznają również nazwiska ówczesnych fotografów. Wystawie towarzyszyć będą ponadto wykłady i warsztaty edukacyjne, które prowadzić będą zaproszeni goście i eksperci z tej dziedziny. Odbywać się one będą w każdy czwartek lutego o godz. 17.00 w siedzibie Muzeum Wojska przy ul. Kilińskiego 7.

Osoby zainteresowane będą mogły także zakupić specjalnie przygotowany z tej okazji katalog zbiorów, w których zmieszczonych zostało ponad 200 unikalnych fotografii ze zbiorów Muzeum. Aranżacja plastyczna wystawy umożliwia wykonanie przez zwiedzających pamiątkowego zdjęcia w fotograficznym atelier z parkowym motywem i ławeczką. Całość ekspozycji wzbogacą ponadto diorama pokazująca miejsce pracy fotografa, ówczesny aparaty fotograficzne, wojskowe mundury i uzbrojenie oraz multimedialna prezentacja trzydziestu najpiękniejszych zdjęć. Wystawę mogą zwiedzić osoby z dysfunkcją wzroku i słuchu.

Zapraszamy na otwarcie wystawy w Muzeum Wojska w Białymstoku ul. J. Kilińskiego 7 12 stycznia (czwartek) o godzinie 17.00. W dniu otwarcia wstęp będzie bezpłatny. W pozostałe dni – zgodnie z cennikiem obowiązującym w placówce.

(Źródło i foto: MW/ oprac. Kalina)

Wojskowi w fotograficznym atelier komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl