-5°C bezchmurnie

WORD skończył 20 lat

Wiadomości, skończył - zdjęcie, fotografia

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego powstały pod koniec lat 90. XX w. Ich podstawową funkcją jest egzaminowanie przyszłych kierowców, ale znacząco angażują się też w poprawę bezpieczeństwa na drogach. W miniony piątek, 15 czerwca br. w Operze i Filharmonii Podlaskiej jubileusz 20-lecia istnienia świętował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku.

- Głównym zadaniem, do którego  zostaliście powołani jest egzaminowanie przyszłych kierowców, ale dziś przede wszystkim chciałbym podkreślić wasz ogromny wkład w poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach – mówił marszałek Leszczyński otwierając spotkanie – Edukujecie przedszkolaków, młodzież, seniorów, kierowców, pieszych, rowerzystów, podejmujecie działania profilaktyczne zwiększające świadomość bezpiecznych zachowań na drodze. To wszystko dla naszego dobra, dla naszego bezpieczeństwa, zdrowia i życia. Jako marszałek województwa i jednocześnie  przewodniczący Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Drogowego serdecznie dziękuję za Waszą pracę.

Podczas uroczystości Jerzy Leszczyński wręczył ministerialne odznaki honorowe „Zasłużony dla Transportu Drogowego Rzeczpospolitej” Leonardowi Żyłkiewiczowi i Antoniemu Andrzejowi Tatarczukowi.

To honorowe wyróżnienie jest przyznawane pracownikom transportu, którzy szczególnie przyczynili się do osiągnięć i rozwoju tej dziedziny gospodarki narodowej. Odznaki przyznał Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk na wniosek Marszałka Województwa Podlaskiego.

Podczas spotkania w OiFP podsumowano też 20 lat działalności WORD w Białymstoku. Goście wysłuchali prelekcji Wiceprezesa Fundacji Zapobiegania Wypadkom Drogowym Wojciecha Pasiecznego – „Wypadek to dziwna rzecz. Kierowca dawniej i dziś”.

Najbardziej zasłużonym na rzecz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku wręczono okolicznościowe grawertony. Podziękowania za współpracę otrzymali m.in. marszałek Jerzy Leszczyński i dyrektor Departamentu Transportu i Infrastruktury UMWP Leszek Lulewicz.

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego to jednostki podległe marszałkom województw. Ich celem jest nadzór nad egzaminami na prawo jazdy w Polsce i promocja bezpieczeństwa ruchu drogowego.

WORD-y powstały w 1997 na mocy nowej ustawy Prawo o ruchu drogowym, w odpowiedzi na lawinowy wzrost stopnia motoryzacji polskiego społeczeństwa po 1989 roku i zwiększającym się tym samym zagrożeniom w ruchu drogowym.

(Źródło i foto: wrotapodlasia.pl/ oprac. ASM)


WORD skończył 20 lat komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl