19°C słabe opady deszczu

Wschodnia Akademia Filmowa zaprasza na spotkanie z Robertem Glińskim

Kiedy: 2017-10-13 , godzina: 17:00

Kultura, Wschodnia Akademia Filmowa zaprasza spotkanie Robertem Glińskim - zdjęcie, fotografia

Muzeum Pamięci Sybiru zaprasza na film prezentowany w ramach Wschodniej Akademii Filmowej: „Wszystko co najważniejsze”. Dodamy, że w najbliższy piątek, 13 października, odbędzie się projekcja filmu i spotkanie z reżyserem Robertem Glińskim.

Wschodnia Akademia Filmowa to cykl spotkań adresowanych do zwolenników edukacji poprzez kino. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z tradycji dyskusyjnych klubów filmowych, kiedy to obraz staje się prowokacją do rozmowy i wymiany myśli na temat prezentowanego dzieła i poruszanej przez reżysera tematyki.

Podczas październikowego spotkania zaprezentowana będzie ekranizacja autobiograficznej opowieści Oli Watowej „Wszystko co najważniejsze” w reżyserii Roberta Glińskiego. Film jest historią miłości Oli i Aleksandra Watów. Słynny polski poeta – futurysta po wybuchu II wojny światowej zostaje aresztowany, a jego żona z synem wywiezieni do Kazachstanu, co równa się wyrokowi śmierci głodowej.

Gościem Wschodniej Akademii filmowej będzie autor dzieła – Robert Gliński, reżyser filmowy i teatralny, dokumentalista, scenarzysta. Kierownik artystyczny Studia Filmowego Indeks przy Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Laureat licznych nagród. Spotkanie poprowadzi Adam Radziszewski.

(13 października 2017 r., piątek, godz. 17:00, Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej, ul. Kościelna 1A, Białystok. Wstęp wolny)

Partnerem wydarzenia jest Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej.

(BL)

Wschodnia Akademia Filmowa zaprasza na spotkanie z Robertem Glińskim komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl