Wspólnymi siłami posprzątają Las Zwierzyniecki

Wiadomości, Wspólnymi siłami posprzątają Zwierzyniecki - zdjęcie, fotografia
LIP 27
Zbiórka w Parku Konstytucji 3 Maja godz: 13:30

Sprzątanie miejsc publicznych rozpoczęte wiosną tego roku trwa nadal. Aktywiści z Białegostoku znów wyjdą z workami na śmieci. Tym razem chcą posprzątać Las Zwierzyniecki. Dołączyć do inicjatywy może każdy mieszkaniec, który chce, aby nasze tereny zielone faktycznie dawały przyjemność przebywania w nich.

Projekt „Miejskie sprzątanie Lasu Zwierzynieckiego” to inicjatywa społeczna, której głównym celem jest zorganizowanie wydarzenia dającego każdej zainteresowanej osobie możliwość realnego zaangażowania się w działania na rzecz rozwiązania na gruncie lokalnym jednego z największych problemów współczesności – zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

- Chcemy również, aby była to akcja społeczna mobilizująca do realnego działania, zachęcająca do aktywności obywatelskiej oraz integrująca osoby mieszkające w Białymstoku i jego okolicach, które są zaangażowane w działania proekologiczne. Ponadto chcemy zwrócić uwagę opinii publicznej na problemy zanieczyszczenia środowiska oraz nieracjonalnej gospodarki odpadami, a także zwiększyć świadomość ekologiczną społeczności naszego miasta. Jednym z głównych założeń inicjatywy jest organizacja wydarzenia przy możliwie najniższym koszcie dla środowiska. W tym celu przez cały okres realizacji projektu m.in. ograniczamy do minimum zużycie fizycznych zasobów takich jak papier – wyjaśnia Konrad Czarnecki, pomysłodawca tej inicjatywy.

Pomysł realizacji projektu sprzątania Lasu Zwierzynieckiego powstał jako odpowiedź na potrzebę zaangażowania się w działania na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska wyrażoną przez wiele osób. Akcja ma charakter całkowicie społeczny. Planowany termin rozpoczęcia wydarzenia to godzina 13:30, 27 lipca (sobota) bieżącego roku. Wydarzenie odbędzie się na terenie Lasu Zwierzynieckiego w Białymstoku (obszar między ulicami: 11 listopada, Zwierzyniecką oraz Żwirki i Wigury).

Organizatorami wydarzenia pod patronatem Fundacji Przyszłości Obszarów Chronionych – Instytutu Kronenberga są Konrad Czarnecki oraz Wojciech Dąbrowski. Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

Pierwszą edycję Miejskiego sprzątania Lasu Zwierzynieckiego wspierają restauracje Cechowa, The Sherlock Holmes oraz Pizza Majstry. W związku z tym, każdy uczestnik wydarzenia otrzyma po jego zakończeniu kupon zniżkowy -10%. Będzie on ważny w wyżej wymienionych restauracjach, w dniu wydarzenia. Worki na śmieci dla uczestników wydarzenia zapewnia Departament Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Worki zostaną rozdane przez organizatorów.

Plan wydarzenia: 13:30 - 14:00 – rozpoczęcie, następnie zbiórka uczestników w Parku Konstytucji 3 Maja (koniec głównej alei od strony ulicy Zwierzynieckiej – przed kładką dla pieszych), rozdanie worków na odpady, przejście do Lasu Zwierzynieckiego 14:00 – 16:00 – sprzątanie Lasu Zwierzynieckiego – główna część akcji 16:00 - 16:30 – przekazanie worków z odpadami (przed głównym wyjściem z Lasu od strony ulicy Zwierzynieckiej), powrót do miejsca zbiórki uczestników, zakończenie oraz podsumowanie wydarzenia.

(BL/ Foto: BI-Foto)

Reklama

Wspólnymi siłami posprzątają Las Zwierzyniecki komentarze opinie

  • gość 2019-07-27 00:45:47

    Popieram inicjatywę! Tylko mogliście napisać o tym wcześniej bo tak z dnia na dzień nie każdy może zmienić plany

  • gość 2019-07-27 00:52:48

    "Płacę podatki to niech miasto zatrudni ekipę od sprzątania. Przecież byłby mniejszy, niż karne odsetki za opóźnienia w budowie dróg. Jaki gospodarz (prezydent) taki las"

  • gość 2019-07-27 00:57:29

    "Gdyby nie ten patronat można by pomóc. A tak to polityczna ustawka"

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama